Ostatni, 9. lot mistrzostw świata zaliczony! 26 sierpnia załogi balonów wspólnie wystartowały z jednego miejsca. To rzadkość (zdjęcia)

Kolorowe balony jeszcze raz, dziś po godz. 6.00 rano poleciały nad Grudziądzem, kierując się w kierunku wschodnim. Można je było obserwować, wiele osób zrobiło zdjęcia (z ulicy i balkonów).

Dziś piloci na porannej odprawie o godz. 5.00 dostali cztery zadania, w tym krzyż na błoniach nadwiślańskich. To był ostatni, dziewiąty lot w ramach VI FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Grudziądzu. Tyle lotów zaplanowali i tyle było. Pogoda nie zakłóciła rywalizacji najlepszym juniorom na świecie a grudziądzanie mieli okazję wiele razy obserwować podniebną rywalizację.

Do ostatniego, 9. lotu wszystkie załogi startowały z jednego miejsca. To rzadość, bo zwykle piloci sami wybierają sobie w terenie różne miejsca startowe do wyznaczonej konkurencji. Takie, które – według nich – zapewnią im udany start do lotu i zdobycie jak największej ilości punktów.

FOT. MARYLA RZESZUT, ADAM SZALCZYŃSKI 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ostatni, 9. lot mistrzostw świata zaliczony! 26 sierpnia załogi balonów wspólnie wystartowały z jednego miejsca. To rzadkość (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu