Pierwszy medal dla Polski zdobyła Urszula Łoś (Stal Grudziądz) w sprincie drużynowym! W Monachium trwają mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Urszula Łoś, zawodniczka ALKS Stal Grudziądz wywalczyła na torze w Monachium brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie – w sprincie drużynowym! Polska ekipa w emocjonującym biegu o brąz pokonała Francję.   

Polska drużyna sprinterska pań z brązowymi medalami mistrzostw Europy! Skład: Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak.

Drużynę sprinterską tworzą trzy zawodniczki. Oprócz Urszuli Łoś z ALKS Stal Grudziądz w polskiej, reprezentacyjnej drużynie są Marlena Karwacka i Nikola Sibiak. Ta trójka znakomitych sprinterek zdobyła pierwszy medal dla Polski w mistrzostwach Europy rozgrywanych na welodromie w Monachium (Niemcy). Polki w wyścigu o brąz pokonały Francję, która w kolarstwie jest bardzo silna. Złote medale zdobyły Niemki a srebrne Holenderki.

Także brązowy medal zdobyła zawodniczka z Darłowa Nikola Wielowska, w scratchu kobiet na 10 km. Wygrała Anita Yvonne Stenberg z Norwegii a druga była Jessika Roberts z Wielkiej Brytanii.

Blisko podium w mistrzostwach Europy byli także kolarze Stali Grudziądz Rafał Sarnecki i Mateusz Rudyk. (sprinterzy). Przegrali wyścig o brąz w sprincie drużynowym z Wielką Brytanią.

Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pierwszy medal dla Polski zdobyła Urszula Łoś (Stal Grudziądz) w sprincie drużynowym! W Monachium trwają mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu