Mamy bazę nad jeziorem, las i dobre drogi dla kolarzy. Pierwszy triathlon w Grudziądzu już w niedzielę (31 lipca). Będą emocje na trasach. I objazdy. Sprawdźcie, jakie

Zawodnicy z całej Polski rywalizować będą w Rudniku w niedzielę (31 lipca) w La Rive Triathlon Grudziądz. Na etapie pływackim, biegowym i kolarskim. Od rana będą utrudnienia na drogach. Wyznaczone zostały objazdy. Sprawdźcie, którędy przejedziecie.

Pamiątkowe medale dla uczestników La Rive Triathlon Grudziądz.

To pierwsza taka impreza w Grudziądzu. W triathlonie rywalizują sztafety trójek (pływanie, bieg, kolarstwo). Wystartuje ponad 260 zawodników.

Zwycięzcy w kategoriach open za pierwsze trzy miejsca kobiet i mężczyzn w 1/4 i 1/8 IM otrzymają nagrody pieniężne  500, 300 i 200 zł. Dla zwycięzców we wszystkich kategoriach będą pamiątkowe puchary oraz nagrody niespodzianki.

Plaża Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Rudniku ma bardzo dobrą bazę do przyjęcia uczestników pierwszego w Grudziądzu triathlonu.

Zmodernizowana Plaża Miejska dogodną bazą sportową

Grudziądz rozbudował infrastrukturę Plaży Miejskiej nad jeziorem Rudnickim, wyremontował okoliczne drogi. Można więc godnie przyjąć zawodników z całej Polski. Będą oni mogli  w odpowiednich warunkach rywalizować na etapie pływackim, kolarskim i biegowym. Dogodne warunki dopingowania i wypoczynku będą miały też rodziny triathlonistów i kibice.  Przy okazji plaża MORiW wypromuje się przed gośćmi z całego kraju. Etap kolarski wyznaczono na bardzo dobrej jakości drodze. Etap biegowy pomyślany jest tak, by osłonić zawodników przed  upałem. Trasa wyznaczona jest w zacienionych miejscach lasu komunalnego.

Etapy pływacki i biegowy nie będą kolidować z ruchem pojazdów na ulicach grudziądzkich, ale kolarski już tak i niektóre drogi będą wyłączone z ruchu.  

Grudziądz ma sprawdzone trasy kolarskie, więc etap ścigania się na rowerach triathloniści mają dobrze przygotowany.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach i objazdami.

Od godzin porannych do godz. 18 wyłączona z ruchu będzie ul. Południowa i Zielona a utrudnienia pojawią się na ul. Peszkowskiego. To w skrócie, a jakie będą objazdy w związku z wyłączeniem z ruchu Trasy Średnicowej?

Wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu: w związku z organizacją 31 lipca I edycji La Rive Triathlon Grudziądz, od godz. 8.30 zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w miejscu organizacji zawodów.

Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączony zostanie ciąg Trasy Średnicowej (droga krajowa nr 55) w kierunku Malborka (droga krajowa nr 55) i Olsztyna (droga krajowa nr 16), na odcinku od ulicy Konstytucji 3 Maja do ulicy Hallera.

Objazd dla pojazdów jadących z kierunku autostrady A1 oraz z kierunku Stolna (droga krajowa nr 55), wyznaczono poprzez ulice: Szosę Toruńską (DW 498), Chełmińską (DW 498), Bydgoską, Hallera (DW 498), Solidarności (droga krajowa nr 55).

Dla pojazdów jadących ul. Konarskiego objazd wyznaczono przez ul. Kasprowicza w kierunku Chełmińskiej.                                                                                                                                  

Objazd dla pojazdów zmierzających w kierunku osiedla mieszkaniowego Rudnik poprowadzono ulicami Miłoleśną i Południową w kierunku ulicy Konarskiego.
Wyjazd z kompleksu hotelowego i plaży miejskiej, możliwy będzie poprzez ulice Miłą i Wrzosową.
Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ul. Spacerowa.                                        

Ruch pojazdów Trasa Średnicową w kierunku węzła autostradowego A1 odbywać się będzie bez utrudnień.  Parking dla obserwatorów i uczestników triathlonu zorganizowano na leśnym odcinku ulicy Konarskiego.

Zmiany w stałej organizacji ruchu w obrębie Trasy Średnicowej obowiązywać będą w niedzielę (31 lipca) nie dłużej niż do godz. 13.00.

Informacji w zakresie zmian w stałej organizacji ruchu udziela Sekcja Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu, ul. Ludwika Waryńskiego 34A, tel. 56 66 30 823, e-mail: zdm@zdm.grudziadz.pl

Trasy etapów: pływackiego, kolarskiego i biegowego.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mamy bazę nad jeziorem, las i dobre drogi dla kolarzy. Pierwszy triathlon w Grudziądzu już w niedzielę (31 lipca). Będą emocje na trasach. I objazdy. Sprawdźcie, jakie

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu