Po raz 10. kolarze z różnych państw ścigali się w Międzynarodowym Kryterium Ulicznym o Puchar Prezydenta Grudziądza (zdjęcia)

Zawody kolarskie rozegrane zostały na pętli wytyczonej na ulicy Hallera. Rywalizowali doświadczeni i utytułowani kolarze oraz zawodnicy i zawodniczki w kategoriach młodzieżowych w różnych przedziałach wiekowych.

W kryterium ulicznym w Grudziądzu wzięły udział także drużyny z kilku europejskich państw. Zgłosiło się sześć ekip spoza Polski – ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Łotwy, Litwy oraz z dwóch niemieckich krajów związkowych: Brandenburgii oraz Turyngii.

Start był przy bramie wjazdowej do jednostki wojskowej, a peleton zawracał na wysokości skrzyżowania z aleją Żwirki i przed rondem Witolda Pileckiego.

Kibice, którzy ustawili się wzdłuż trasy, mogli dopingować ścigających się kolarzy, obserwując widowiskową rywalizację.

Najlepszym kolarzom puchary wręczał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Gratuluję najszybszym zawodnikom pięknej, sportowej  walki a organizatorom z ALKS Stal wzorowo przeprowadzonych zawodów – powiedział Maciej Glamowski.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Po raz 10. kolarze z różnych państw ścigali się w Międzynarodowym Kryterium Ulicznym o Puchar Prezydenta Grudziądza (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu