Po raz 9. biegacze rywalizowali w Półmaratonie Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego

Wystartowali ze Stadionu Centralnego w Grudziądzu, dobiegli do mety w Hanza Pałac Rulewo. Natalia Jabłońska i Andrzej Rogiewicz wygrali półmaraton, ale brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział. 

Wielu wystartowało w 9. Półmaratonie Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego, aby zaznaczyć swój udział i solidaryzować się z podtrzymaniem pamięci o słynnym medaliście olimpijskim. Inni ostro walczyli na trasie, by zająć miejsce na podium.

Do szlachetnej rywalizacji wdrażają się także najmłodsiBieg Dzieci „Być jak Bronek” co roku jest w programie półmaratonu. Dzieci już wiedzą, że tak jak olimpijczyk – Bronek trzeba cierpliwie, wytrwale ćwiczyć, nie kapitulować tylko walczyć do końca.

Najlepsi w biegu na 400 m:

Dziewczynki: 1. Karolina Frąckiewicz, 2. Zofia Giżyńska, 3. Zofia Dejewska. Chłopcy: Szymona Ferenc, 2. Igor Dominikowski, 3. Franciszek Jurczak.

Najlepsi w biegu na 1000 m:

Dziewczęta: 1. Aleksandra Giżyńska, 2. Emilia Jaciubek, 3. Maja Michalska. Chłopcy: 1. Igor Pytyński, 2. Mateusz Redzimski, 3. Miłosz Nowacki.Zacięta rywalizacja toczyła się w gronie dorosłych biegaczy. Część z nich nastawiła się na wynik i zajęcie jak najlepszego miejsca. Część wzięła udział, aby zaznaczyć swoją obecność, uczcić pamięć wielkiego sportowca z Grudziądza – Bronisława Malinowskiego. 

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza pogratulował  wszystkim biegaczom walczącym w półmaratonie. Powiedział: – Zawody te godnie upamiętniają naszego mistrza olimpijskiego, Bronisława Malinowskiego. Brawa należą się każdemu, kto wziął w nich udział gdyż każdy, kto ukończył bieg, pokonał swoje słabości i jest zwycięzcą. Szczególne uznanie dla tych, którzy znaleźli się w czołówce i byli najszybsi na trasie. Wspaniale zachowali się kibice, głośno dopingując biegnących. Organizator – MORiW bardzo dobrze przygotował półmaraton.  

Półmaraton Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego wsparli liczni sponsorzy, partnerzy, wolontariusze. Dzięki nim ta impreza sportowa mogła się odbyć.

Półmaraton Grudziądz – Rulewo rozwija się, pozyskując nowych zwolenników. Tę imprezę sportową wspierają coraz to nowe osoby, firmy, organizacje, które chcą pomóc.

(marz)  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Po raz 9. biegacze rywalizowali w Półmaratonie Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu