Podczas gali grudziądzkiego sportu najlepsi zawodnicy naszych klubów wystąpili na scenie teatru. Mamy „armię” znakomitych sportowców. Brawa!

to stypendyści lub laureaci nagród, którzy osiągnęli świetne wyniki sportowe zasługujące na wsparcie finansowe miasta.   

Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja STAL Grudziądz: stypendium za IV miejsce na Mistrzostwach Europy w kolarstwie – Natalia Głowacka, Nikola Jankowska, Natalia Walecka. Stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w kolarstwie: Kamila Zielińska, Roksana Kopowska, Urszula Łoś, Daria Ostrycharz, Oliwia Kępczyńska, Rafał Sarnecki. Stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w kolarstwie: Małgorzata Pyszora, Agata Groszewska, Gracjan Dąbrowski, Tomasz Dobrzyński, Daria Dębicka, Radosław Laskowski. Stypendium za I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie: Julia Kopowska, Maxim Skórski, Michalina Rzeszot, Aleksander Kasprowicz, Paweł Jurek, Igor Pietrzak, Jakub Mielewski. Stypendium za II miejsce Mistrzostw Polski w kolarstwie: Lena Dejewska, Urszula Sipko, Gracjan Dulski, Jakub Bocheński, Kinga Rybkiewicz. Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w kolarstwie: Kacper Jabłoński, Filip Pietrzak, Ksawery Osowski. Nagrodzeni trenerzy: Adam Sieczkowski, Ireneusz Sieczkowski, Rafał Osiak, Wiesław Młodziankiewicz, Adrian Kurek, Marek Skórski, Artur Pajer.

Grudziądzki Klub Sportowy Olimpia w Grudziądzu. Stypendium – II miejsce Mistrzostw Świata w lekkoatletyce – Karol Górny. Stypendium za VI miejsce Mistrzostw Świata w lekkoatletyce – Klaudia Maliszewska. Stypendium za II miejsce Mistrzostw Polski w lekkoatletyce – Jakub Augustyniak. Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w lekkoatletyce: Damian Donakowski, Karolina Kołeczek, Cezar Sidya.

Nagroda za II miejsce Mistrzostw Polski w lekkoatletyce – Natalia Owczarek. Nagrodzeni trenerzy: Grażyna Chochliuk, Ryszard Kański, Cezary Markuszewski. Wyróżnieni działacze: Marek Matczyński i Piotr Krauze. Wyróżnienie specjalne otrzymał Zbigniew Schubring,  zasłużony trener sekcji lekkoatletycznej Olimpii Grudziądz. Od kilkudziesięciu lat jest związany z klubem. Jego praca i zaangażowanie w rozwój grudziądzkiej lekkoatletyki są nieocenione. Jest uznawany za jeden z filarów l.a. w regionie, dzięki czemu Olimpia zdobyła renomę na krajowej i międzynarodowej arenie sportowej. Wśród jego wychowanków są medaliści mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych. Jego metody treningowe i podejście do pracy z młodzieżą przyczyniły się do stworzenia solidnych podstaw dla kolejnych pokoleń lekkoatletów.

Grudziądzki Klub Pływacki ORKA: stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w pięcioboju nowoczesnym –  Julia Piór i Hanna Walczyk.  Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w pływaniu – Waleria Bubnowicz. Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w pięcioboju nowoczesnym – Mateusz Alipow, Daria Anuszewska, Igor Piasecki.

Nagrodzeni trenerzy: Michał Niewiadomski, Fryderyk Zbrzeźny, Damian Goetz. Nagrodzony działacz – Damian Zbrzeźny.

Tenisowe talenty Olaf Glanert i Oliwier Jędrzejewski z ASTS Olimpia Unia Grudziądz. FOT. MARYLA RZESZUT

Autonomiczna Sekcja Tenisa Stołowego OLIMPIA UNIA: stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w tenisie stołowym: Olaf Glanert i Oliwier Jędrzejewski.

Międzyszkolny Klub Sportowy: stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w piłce ręcznej:  Wiktor Bernacki, Bartosz Golał, Jakub Golał, Lamine Kiełbasa, Jan Pogorzalski, Adam Sereda, Bartosz Sobótka, Maciej Sobótka, Bartosz Zaworski, Maksymilian Robaczewski.  Stypendium za III miejsce Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej: Maciej Chmal, Łukasz Czynszak, Paweł Dombrowski, Dawid Gesek, Filip Jankowski, Jakub Korona, Michał Korzeniewski, Rafał Kozikowski, Oleksii Kushniruk, Kamil Spychalski. Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w piłce ręcznej: Jakub Niedźwiecki, Mateusz Orłowski, Nikodem Rozwadowski, Mariusz Sobótka, Daniel Szendzielorz, Kacper Tarsalewski, Szymon Trzaskowski, Wiktor Wolański. Nagrodzony trener – Mateusz Orłowski.

Towarzystwo Sportowe KOSET: stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w piłce siatkowej – Jakub Krzemiński i Julia Kwiecińska.

Miejski Klub Sportowy START: stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w boksie –  Kornelia Poliwczak.  Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w boksie – Weronika Dudzik. Nagrodzony trener – Mikołaj Kęsik.

Klub Wioślarski WISŁA: stypendium za I miejsce Mistrzostw Europy w wioślarstwie –  Bartosz Bartkowski.  Stypendium za V miejsce Mistrzostw Europy w wioślarstwie – Mateusz Wilangowski. Stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w wioślarstwie – Marta Wieliczko. Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w wioślarstwie – Mikołaj Brzostowski, Weronika Jabłońska, Martyna Witkowska. Nagrodzeni trenerzy: Krzysztof Zieliński i Paweł Szarszewski. Nagrodzony działacz Henryk Wichrowski.

Klub Sportowo-Turystyczny ELEKTRYK: stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w żeglarstwie: Weronika Folmer, Oskar Szpręglewski. Nagrodzony trener – Włodzimierz Folmer.

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka: stypendium I miejsce na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów – Monika Majewska, Patryk Markuszewski Sebastian Ordański, Przemysław Staniszewski. Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów: Karol Mokwa, Mateusz Paruszewski. Nagrodzony trener – Mirosław Maliszewski.

Liga Obrony Kraju w Grudziądzu: nagroda za IV miejsce Mistrzostw Świata w radioorientacji sportowej: Kateryna Tsepurdey.

GRAPPLER Grudziądz: nagroda za II miejsce Mistrzostw Europy w jiu-jitsu –  Lidia Szyszkowska.

Automobilklub Grudziądzki: nagroda I miejsce Mistrzostw Polski w rajdach samochodowych: Piotr Ćwikliński.

SPORTOWCY ZAMIESZKALI W GRUDZIĄDZU: stypendium za II miejsce Mistrzostw Świata w wioślarstwie – Jessika Sobocińska (KS Posnania Poznań). Stypendium za III miejsce Mistrzostw Europy w zapasach – Marta Mańkowska (KS Bloczek Team Pelpin).  Stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w zapasach – Arsen Vazaryan (KS Bloczek Team Pelpin). Stypendium za I miejsce Mistrzostw Polski w karate – Jakub Machaj (Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi). Stypendium za II miejsce Mistrzostw Polski w lekkoatletyce – Igor Hawełko (Budowlany Klub Sportowy w Bydgoszczy). Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w piłce ręcznej: Łukasz Janicki (MMTS Kwidzyn), Oskar Pławiński (MMTS Kwidzyn). Stypendium za III miejsce Mistrzostw Polski w piłce nożnej – Natalia Wiśniewska (UKS Tęcza Bydgoszcz). Stypendium za III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce – Kajetan Frankiewicz (Twarde Pierniki Toruń). Nagroda za III miejsce Mistrzostw Świata w trójboju siłowym – Michał Marciniak. Nagroda za I miejsce Mistrzostw Europy w trójboju siłowym: Szymon Laskowski, Iwona Kamińska. Nagroda za II miejsce Mistrzostw Europy w trójboju siłowym – Sławomir Grzona. Nagroda za I miejsce Mistrzostw Polski w trójboju siłowym – Oskar Zatorski. Nagroda za III miejsce Mistrzostw Polski w trójboju siłowym – Anna Marciniak. Nagroda za I miejsce Mistrzostw Europy w jiu-jitsu – Islam Didaev, Zhakhar Didaev. Podziękowanie skierowano do  działacza, który wspiera zawodników. To Ismatullah Armani.                      

Udział w rozgrywkach szczebla centralnego w grach zespołowych piłki siatkowej: Mikołaj Karczewski (BKS Chemik Bydgoszcz), Radosław Zimny (BKS Chemik Bydgoszcz) Mateusz Zalewski (Trefl Gdańsk).  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podczas gali grudziądzkiego sportu najlepsi zawodnicy naszych klubów wystąpili na scenie teatru. Mamy „armię” znakomitych sportowców. Brawa!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu