Rok 2023 jest rokiem 100-lecia GKS Olimpia Grudziądz! Co miasto szykuje na ten piękny jubileusz?

Radni zdecydowali, że rok 2023 jest rokiem 100-lecia GKS Olimpia Grudziądz – jednego z najbardziej rozpoznawalnych, grudziądzkich klubów sportowych.

Na kartach kalendarza na 2023 rok znajdziemy archiwalne zdjęcia ilustrujące historię Olimpii Grudziądz.

Obchody stulecia Olimpii zapowiadają się atrakcyjnie. Najwięcej będzie się działo w czerwcu, gdyż właśnie 30 czerwca 1923 roku powołano do życia Olimpię Grudziądz.

W dniu urodzin zaplanowana jest uroczysta gala w grudziądzkim teatrze. W czerwcu w Muzeum im. ks. Władysława Łęgi otwarta zostanie wystawa. Na klubowym budynku przy ul. Piłsudskiego odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica.

Powstaną medialne opracowania, które uwiecznią 100-lecie Olimpii. Nakręcony zostanie film dokumentalny. Wydana zostanie publikacja „100 lat GKS Olimpia” – tom 1.

Już ukazał się kalendarz ścienny na 2023 rok, na kartach którego uwieczniona jest – w archiwalnych zdjęciach – historia GKS Olimpia Grudziądz.

A wydarzenia sportowe?

We wrześniu biegacze walczyć będą w Grudziądzu w mistrzostwach Polski w półmaratonie. To od wielu lat pierwsza, ogólnopolska impreza tak dużej rangi w Grudziądzu.

Także we wrześniu odbędą się masowe, Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. W październiku odbędzie się Bronek Forest Run Edition.

W planie jest też piłkarski mecz pokoleń pomiędzy zawodnikami Olimpii Grudziądz a wychowankami, którzy w barwach biało-zielonych walczyli na boiskach przed laty.

Kolekcjonerzy – zwłaszcza numizmatycy – ucieszą się z tego, że w 2023 roku wybita zostanie z okazji jubileuszu Olimpii okolicznościowa moneta.

(marz)

Herb GKS Olimpia Grudziądz na 100-lecie powstania tego klubu sportowego.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rok 2023 jest rokiem 100-lecia GKS Olimpia Grudziądz! Co miasto szykuje na ten piękny jubileusz?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu