Rywalizacja sportowa dla pilotów, fiesta dla mieszkańców już od 25 sierpnia. Przewidziane starty balonów z osiedli Strzemięcin i Lotnisko oraz pokaz nad Wisłą. Mamy program

Najlepsze na świecie, juniorskie załogi balonowe rywalizować będą od 25 do 27 sierpnia nad Grudziądzem. To tzw. przedmistrzostwa świata. Przewidziane są też starty zaprzyjaźnionych załóg z osiedli, co mieszkańcy będą mogli obserwować: 25 sierpnia o godz. 18 z Lotniska, 26 sierpnia o godz. 20.30 nocny pokaz nad Wisłą a 27 sierpnia o godz. 18 – start ze Strzemięcina.  

Na nadwiślańskich błoniach 26 sierpnia o godz. 20.30 przewidziany jest nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze. FOT. MARYLA RZESZUT

Piloci uczestniczący w lotach Przedmistrzostw Świata Juniorów i Pucharze Polski poznają czas i miejsce startu na odprawie godzinę przed lotami. Odprawy odbywać się będą w bazie zawodów na stadionie Olimpii Grudziądz.  

A kiedy mieszkańcy będą mogli obserwować loty pilotów uczestniczących w treningach przed mistrzostwami świata juniorów? Skąd będą wiedzieć kiedy i w jakim kierunku polecą załogi w kolorowych balonach na ogrzane powietrze?

Organizatorzy przygotowali fiestę balonową dla mieszkańców Grudziądza. Załogi balonowe zaprzyjaźnione z Grudziądzkim Klubem Balonowym zapewnią atrakcje towarzyszące związane z tym sportem:

25 sierpnia o godz. 18 pokaz i start balonu z Lotniska, 26 sierpnia o godz. 20.30 rozpocznie się nocny pokaz na nadwiślańskich błoniach a 27 sierpnia o godz. 18 – pokaz i start balonu ze Strzemięcina.

Piloci dowiedzą się o miejscu i momencie startu godzinę przed lotem, więc zostanie mało czasu na ogłoszenie tej informacji dla mieszkańców. Pierwszy lot zawodniczy zaplanowany jest na 25 sierpnia o godz. 19. Drugi lot zawodniczy – 26 sierpnia o godz. 6.00 rano a trzeci o godz. 19. Także 27 sierpnia loty w ramach zawodów odbędą się o godz. 6.00 i 19.00. W tych godzinach warto spoglądać w niebo, bo będzie duża szansa na ujrzenie lecących balonów.

Wszystko to odbędzie się, o ile pogoda nie przeszkodzi.

Kto chciałby zobaczyć, jak przygotowuje się i startuje z osiedla załoga balonu na ogrzane powietrze, powinien przeczytać plakat organizatorów mistrzostw świata. Tam podano informacje.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rywalizacja sportowa dla pilotów, fiesta dla mieszkańców już od 25 sierpnia. Przewidziane starty balonów z osiedli Strzemięcin i Lotnisko oraz pokaz nad Wisłą. Mamy program

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu