Sport w grudziądzkich szkołach ma się dobrze. 7 drużyn walczyło w mistrzostwach Polski, a w zawodach wojewódzkich uczniowie zdobyli aż 297 medali!

Podsumowanie wyników sportowych w mijającym roku szkolnym wypadło pozytywnie. Uczniowie z powodzeniem startowali w imprezach rangi krajowej i regionalnej.

Podczas gali w auli IV Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu wyróżniono najlepszych uczniów-sportowców.

– Kolejny rok szkolny znów przyniósł wiele sukcesów, które pokazują, że mamy zdolną sportowo młodzież – podkreśla Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. – Gratulacje należą się nie tylko młodym zawodnikom, ale także nauczycielom, którzy poprzez ciężką pracę stoją za sukcesami swoich podopiecznych.

Dziś najlepszym wręczono statuetki.

Podczas gali w auli IV LO podsumowano też rozgrywki miejskie. W zawodach szkół podstawowych udział wzięło blisko 2,8 tysiąca uczniów a w rywalizacji szkół ponadpodstawowych wystartowało prawie 1,5 tysiąca zawodników.

Tradycyjnie prowadzono klasyfikację współzawodnictwa sportowego „podstawówek”. W roku szkolnym 2022/2023 najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej uzbierali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20, na drugim miejscu znalazła się SP 7 a na trzecim SP 21.

Wyróżniono także nauczycieli. Wręczone zostały statuetki Lidera Sportu, które trafiły do wytypowanych osób z każdej ze szkół.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sport w grudziądzkich szkołach ma się dobrze. 7 drużyn walczyło w mistrzostwach Polski, a w zawodach wojewódzkich uczniowie zdobyli aż 297 medali!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu