Udana fiesta balonowa na osiedlu Lotnisko. W piątek loty o godz. 19.00 i pokaz na nadwiślańskich błoniach dla mieszkańców o godz. 20.30 (zdjęcia)

Najlepsze na świecie juniorskie załogi balonowe rywalizują w Grudziądzu w przedmistrzostwach świata juniorów i Pucharze Polski. W czwartek rozegrano pierwszą konkurencję sportową a wieczorem była fiesta balonowa na osiedlu Lotnisko. W piątek, 26 sierpnia o godz. 20.30 rozpocznie się nocny pokaz nad Wisłą. 27 sierpnia o godz. 18 – fiesta na Strzemięcinie.  

Widowiskowa fiesta balonowa dla mieszkańców na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu (w czwartek, 25 sierpnia wieczorem).

Piątkowa, poranna odprawa pilotów przesunęła się na godz. 7.00 z powodu mgły. Drugi lot zawodniczy przeprowadzony był z poślizgiem, ale z powodzeniem! Starty załóg balonowych odbyły się z okolic Wielkiego Tarpna, Grabowca, Wielkich Lnisk a celem był stadion Olimpii i most Bronisława Malinowskiego. Na tych trasach można było rano obserwować loty balonów.

Na piątek przygotowano trzeci lot zawodniczy o godz. 19.00 i od tej godziny możemy wypatrywać balonów na niebie. Dla publiczności w piątek – nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze, który rozpocznie się o godz. 20.30 na nadwiślańskich błoniach w Grudziądzu.

Maryla Rzeszut

Balonowa fiesta na osiedlu Lotnisko.
Piątkowy, poranny lot zawodniczy balonów nad Grudziądzem i Wisłą.

Czytajcie program lotów treningowych 6th FAI Mistrzostw Świata Juniorów Balonów na Ogrzane Powietrze w Grudziądzu:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Udana fiesta balonowa na osiedlu Lotnisko. W piątek loty o godz. 19.00 i pokaz na nadwiślańskich błoniach dla mieszkańców o godz. 20.30 (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu