W Samochodowym Rajdzie Kobiet świetnie spisały się panie! Ale panowie nie mieli „szlabanu” na udział i też startowali

Turystyczny, Samochodowy Rajd Kobiet w Grudziądzu wyruszył z mariny i po przejechaniu 32 kilometrów dotarł do mety w Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie wręczono puchary.

To był jubileuszowy, 10. Rajd Kobiet. Impreza samochodowa nawiązywała do zbliżającego się Dnia Kobiet, ale panowie też mogli być w załogach i nie zamknięto im możliwości startu!  Uczestnicy rajdu pokonali na trasie – jadąc ulicami Grudziądza i powiatu grudziądzkiego – trudniejsze i łatwiejsze odcinki, radząc sobie bardzo dobrze. Trasa prowadziła do Białego Boru przez plażę miejską w Rudniku do Centrum Edukacji Ekologicznej.

Rywalizowało 20 załóg, które wykonały przewidziane programem rajdu zadania, uczestniczyły w konkursach. Jakie wyzwania czekały na trasie? Itinerera, obiekty do odnalezienia na podstawie zdjęć, odpowiedzi na pytania z trasy, próba sprawności prowadzenia pojazdu, trzy zadania rekreacyjno-sprawnościowe i główna atrakcja – już na samej mecie.

Wszyscy spisali się znakomicie, ale trzy czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej zajęły załogi:

1. Edward Makowski i Jadwiga Makowska

2. Radosław Schenker i Dominik Nowak

3. Kamil Zaroda i Agnieszka Paszkiewicz

W kategorii „Najlepsza załoga kobieca” na czele znalazły się”:

1. Joanna Klepczyńska i Ewelina Klepczyńska

2. Justyna Kowalik-Górna i Aleksandra Glabiszewska

3. Emilia Dreszler i Alicja Hentschke

Rajdowi Kobiet patronował Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Rajd Kobiet został dofinansowany przez Urząd Miejski w Grudziądzu. Organizatorzy spisali się na medal, zwłaszcza Krzysztof Aniołowski i Automobilklub Grudziądzki oraz Centrum Edukacji Ekologicznej.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Samochodowym Rajdzie Kobiet świetnie spisały się panie! Ale panowie nie mieli „szlabanu” na udział i też startowali

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu