Władze Grudziądza gratulują medalistkom mistrzostw Europy i świata – Urszuli Łoś i Mai Trackiej, zawodniczkom Stali

Urszula Łoś i Maja Tracka – zawodniczki ALKS Stal przyjęli w Ratuszu prezydent i wiceprezydent Grudziądza. Powód był szalenie ważny: obie sportsmenki zgarnęły cenne medale w mistrzostwach Europy i świata w kolarstwie torowym, rozsławiając Polskę i miasto.

Urszula Łoś zdobyła srebro w keirinie i brąz w sprincie drużynowym podczas niedawnych mistrzostw Europy na welodromie w Monachium.

Maja Tracka zaliczyła bardzo udany występ na mistrzostwach Europy juniorek w Anadii (Portugalia), gdzie zdobyła srebro w scratchu i brąz w wyścigu drużynowym. Fantastycznie walczyła także w mistrzostwach świata juniorek w Tel Awiwie. Zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorek w konkurencji scratch i wicemistrzyni świata w kolarskim wieloboju –  omnium.

Urszula Łoś, zawodniczka ALKS Stal Grudziądz z medalami mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Prezentuje je Róży Lewandowskiej – wiceprezydent i Maciejowi Glamowskiemu – prezydentowi Grudziądza.
Maja Tracka (ALKS Stal) – medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie torowym odbiera upominek od Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza.

– Jestem niesamowicie dumny z tych bardzo prestiżowych osiągnięć – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Stal, nasz kolarski klub to prawdziwa kuźnia talentów, a tak znakomite wyniki uzyskiwane w międzynarodowej stawce najlepiej świadczą o bardzo dobrej pracy, jaką się tu wykonuje każdego dnia.

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Zarządu ALKS Stal Grudziądz: prezes Adam Sieczkowski i Zdzisław Zarembski oraz trener Mai Trackiej Rafał Osiak, a także Jarosław Radtke, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grudziądzu, w którym uczy się młoda, utalentowana zawodniczka.

– To ważne, aby łączyć uprawianie sportu na tak wysokim poziomie z edukacją. Jako miasto podejmujemy różne starania, by dawać takie możliwości młodym zawodnikom. Dzięki temu zostają oni dłużej w Grudziądzu i mogą nadal reprezentować barwy swoich macierzystych klubów – dodaje Maciej Glamowski.

Podczas spotkania z medalistkami Stali władze miejskie Grudziądza reprezentowała także wiceprezydent Róża Lewandowska.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Władze Grudziądza gratulują medalistkom mistrzostw Europy i świata – Urszuli Łoś i Mai Trackiej, zawodniczkom Stali

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu