Z 15 klubów czterech województw przyjechali dziś młodzi judocy na turniej do Grudziądza. Pięknie walczyli w hali Olimpii (zdjęcia)

Młodzi wojownicy walczyli dziś w Festiwalu Judo Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. W turnieju wystąpili najlepsi zawodnicy z czterech województw północno-wschodniej Polski.  

Na matach Olimpii do walki stanęli czołowi zawodnicy i zawodniczki z 15 klubów czterech województw północno- wschodniej Polski. Nie zabrakło reprezentacji gospodarzy – sekcji judo GKS Olimpia Grudziądz. Zawody w hali Olimpii uroczyście otworzyła Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Rywalizujących judoków i judoczki dopingowali trenerzy oraz koledzy i koleżanki z klubów ale też rodzice, którzy przybyli na turniej.

Wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska powiedziała po zawodach: – Gratuluję organizatorom świetnie przygotowanego turnieju dla młodych zawodników. Olimpia Grudziądz udowadnia, że ma odpowiednią bazę i jest dobrym miejscem rozgrywania regionalnych i ogólnopolskich turniejów. Cieszy fakt, że tak dużo dzieci uprawia tę dyscyplinę sportu, gdyż judo jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu. Zapewnia rozwój dzieci na wielu płaszczyznach oraz bardzo poprawia sprawność fizyczną i ogólnie stan zdrowia.

Filozofia judo mówi m.in: nieustannie dążyć do samodoskonalenia, wykazywać się szacunkiem do przeciwnika, dbać o równowagę myśli i ciała. Tym kierują się uprawiający judo sportowcy, kształtując nie tylko sprawność fizyczną i sztukę walki, ale też swoje charaktery, dyscyplinę, wytrwałość, szacunek wobec rywali. Te cechy przydałyby się każdemu.

(marz)

Wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska otwiera Festiwal Judo Dzieci w hali Olimpii.
Do walki na matach Olimpii stanęli czołowi, młodzi judocy i judoczki z 15 klubów pólnocno-wschodniej Polski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Z 15 klubów czterech województw przyjechali dziś młodzi judocy na turniej do Grudziądza. Pięknie walczyli w hali Olimpii (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu