Zawodnik ALKS Stal Grudziądz Mateusz Rudyk wywalczył srebrny medal w sprincie podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Mistrzostwa Europy odbywają się na torze w Grenchen (Szwajcaria). Sprinter ALKS Stal Grudziądz, 27-letni Mateusz Rudyk uległ w finale tylko mistrzowi świata i mistrzowi olimpijskiemu, zdobywając srebro.

Podium mistrzostw Europy w sprincie. Od lewej: Mateusz Rudyk (srebrny medal), Harrie Lavreysen (Holandia, złoty medal) i Rayan Helel (Francja, brąz).

Mateusz Rudyk bardzo dobrze spisał się w kwalifikacjach a po zwycięstwie w ćwierćfinale z Jackiem Carlinem (Wielka Brytania) awansował do półfinału i strefy medalowej. Następnie zwycięską walkę stoczył w półfinale z Mihailem Yakovlevem (Izrael). Pokonał go dwukrotnie.

W finale rywalem Mateusza Rudyka był utytułowany kolarz – mistrz świata i mistrz olimpijski Harrie Lavreysen z Holandii, który okazał się lepszy i zdobył złoto. Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz) jest wicemistrzem Europy w sprincie! Gratulacje!

Polka – Daria Pikulik (Ziemia Darłowska) wywalczyła srebrny medal w omnium i brązowy w scratchu. .

(marz) 

Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz) ze srebrnym medalem torowych mistrzostw Europy 2023 w sprincie indywidualnym.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zawodnik ALKS Stal Grudziądz Mateusz Rudyk wywalczył srebrny medal w sprincie podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu