Zmarł JÓZEF LEWANDOWSKI, były tenisista stołowy, wielki pasjonat tego sportu, trener Olimpii Grudziądz i działacz. Pogrzeb 20 stycznia

Józef Lewandowski urodził się 30 marca 1932 roku. Zmarł 14 stycznia. Był długoletnim zawodnikiem i trenerem Olimpii Grudziądz, którą rozsławił w Europie. Wychował wielu medalistów mistrzostw Polski i mistrzostw województwa. Jego pogrzeb odbędzie się 20 stycznia.

Prowadzona przez Józefa Lewandowskiego drużyna Olimpii Unii Grudziądz przez wiele lat z powodzeniem uczestniczyła w rozgrywkach Ekstraklasy i Superligi mężczyzn wielokrotnie zdobywając m.in. drużynowe mistrzostwo Polski. Rozgrywała mecze w lidze europejskiej a w hali Olimpii gościli czołowi tenisiści stołowi Europy a nawet świata.

Był długoletnim członkiem Zarządu Bydgoskiego i Toruńskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. W latach 1999-2012 był wiceprezesem ds. organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Za swą długoletnią działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką PZTS, Złotym Medalem PKOL, Złotym Medalem Zasłużony dla KPOZTS oraz innymi sportowymi i resortowymi.

Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego i Polski ZTS stracił cenionego trenera i działacza.

Cześć Jego pamięci!

Pogrzeb Józefa Lewandowskiego odbędzie się w sobotę, 20 stycznia. O  godz. 11.00 msza św. w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie. O godz. 12.00 – pogrzeb na Cmentarzu Farnym w Grudziądzu przy ul. Cmentarnej.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zmarł JÓZEF LEWANDOWSKI, były tenisista stołowy, wielki pasjonat tego sportu, trener Olimpii Grudziądz i działacz. Pogrzeb 20 stycznia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu