Podał dowód osobisty do kontroli policji, na jego krawędziach były resztki białej substancji. Testy potwierdziły obecność w organizmie kierowcy trzech grup narkotyków

Podczas kontroli policjanci zauważyli, że na krawędziach dowodu osobistego kierowcy są resztki białej substancji. To od razu wzbudziło ich podejrzenia. Wykonane testy wstępnie potwierdziły obecność w organizmie kierowcy trzech grup narkotyków. 38-latek odpowie również za złamanie administracyjnego zakazu prowadzenia pojazdu.
W pierwszym dniu nowego roku, około godziny 17:50 policjanci z Wydziału Ruchu z Torunia, mieli służbę w Pigży, w gminie Chełmża. Tam zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty yaris. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 38-latek stracił prawo jazdy. W lutym 2020 roku wydano decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas kontroli policjanci zauważyli, że na krawędziach dowodu osobistego 38-latka są resztki białej substancji. To od razu wzbudziło podejrzenia policjantów. Oprócz badania stanu trzeźwości kierowcy, gdy wynik był negatywny, sprawdzili obecność narkotyków w ślinie. Badanie potwierdziło obecność trzech grup narkotyków.
Policjanci wraz z kierowcą pojechali do placówki medycznej celem zabezpieczenia krwi do dalszych badań. Wyniki tego badania oraz opinia biegłego ostatecznie wykażą czy kierowca był pod takim działaniem narkotyków, które mogło zagrażać bezpieczeństwu na drodze.
Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 2 lat więzienia.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podał dowód osobisty do kontroli policji, na jego krawędziach były resztki białej substancji. Testy potwierdziły obecność w organizmie kierowcy trzech grup narkotyków

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu