1 listopada na cmentarzu w Grudziądzu prowadzona będzie kwesta na renowację zabytkowych nagrobków

Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych a także nieżyjące już znane, nieprzeciętne osoby, które wywarły wpływ na nasze życie. Poświęcamy im myśli i modlitwy.

Cmentarze upamiętniają zmarłych, są dla nas świętością. Dlatego co roku w dzień Wszystkich Świętych toną w morzu kwiatów i płoną blaskiem zniczy. Stają się niezwykłym miejscem, w którym odżywają wspomnienia i w którym snujemy refleksje nad upływającym czasem.

Upiększanie nekropolii, upamiętnianie zmarłych to tradycja, która jest dla nas bardzo ważna. Nie mogą pozostać w zapomnieniu nagrobki zasłużonych dla miasta i Polski obywateli. Kto może, niech dorzuci datek od siebie, gdy osoby kwestujące 1 listopada na cmentarzu farnym w Grudziądzu będą zbierać pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków.

Zbiórkę datków na poprawę stanu zabytkowych nagrobków przeprowadzi Towarzystwo Opieki nad Zabytkami wspierane przez harcerzy i osoby chcące pomóc w zebraniu pieniędzy na ten szczytny cel. Pierwsza tura kwesty odbyła się 30 października. Coroczna zbiórka datków przynosi efekty. Zebrane pieniądze umożliwiły renowację 26 zabytkowych nagrobków. Kolejne do odnowy czekają…

(marz)

.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

1 listopada na cmentarzu w Grudziądzu prowadzona będzie kwesta na renowację zabytkowych nagrobków

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu