131 laptopów za 327,5 tys. zł miasto kupiło dla dzieci w wieku szkolnym. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wręczył pierwszych 10 (zdjęcia)   

Grudziądz wykorzystał szansę na zdobycie grantu i stanął do konkursu. Zdobył unijne pieniądze (wyasygnowane w reakcji na pandemię covid-19) na zakup laptopów w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” dla dzieci w wieku szkolnym.

Pierwszych 10 uczniów odebrało swoje laptopy w Refektarzu Ratusza. Uczniowie ci wybrani zostali losowo na spotkanie z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim i wiceprezydent Różą Lewandowską. Pozostałe laptopy będą przekazywane uczniom w przyszłym tygodniu.

– Skutecznie wykorzystaliśmy okazję na zdobycie funduszy unijnych. Kupno laptopów sfinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach reakcji na pandemię Covid-19. Dziś nie mamy covida i oby już nigdy nie wrócił. Ale laptopy na pewno uczniom przydadzą się w nauce. Myślę, że sprzęt ten zostanie dobrze spożytkowany przez uczniów – mówił dziś Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Wiceprezydent Róża Lewandowska podpowiedziała uczniom, że – choć epidemii i zdalnego nauczania nie ma – laptopy przydadzą się na pewno do nauki a także do kontaktu online z nauczycielami. Czasy mamy takie, że trzeba umieć posługiwać się internetem i zdalnie wykonywać różne zadania.  

Uczniowie zapytani przez prezydenta Macieja Glamowskiego czy wolą uczyć się na lekcjach w szkole czy może w domu systemem zdalnym, odpowiedzieli jednomyślnie, że zdecydowanie wolą chodzić do szkoły.

Wdrożony przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa program wsparcia dla dzieci w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego polegał na konkursie o grant finansowy. Grudziądz mógł przystąpić do tego konkursu, choć to duże miasto. Na terenie Grudziądza istniało bowiem zlikwidowane później Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej (PPGR), zatem występowało mienie lub nieruchomości PPGR, w tym nieruchomości zamieszkałe przez byłych pracowników PPGR. To była podstawa by ubiegać się o pieniądze na laptopy dla uczniów z rodzin popegeerowskich.

131 uczniów grudziądzkich szkół będzie miało swoje laptopy (nowej generacji), które posłużą do realizacji obowiązków szkolnych. Wartość tego projektu to 327 tysięcy 500 złotych.

– Aktywnie, wytrwale poszukujemy różnego rodzaju form wsparcia dla naszej młodzieży – zapewnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Inwestowanie w szeroko rozumianą edukację jest inwestowaniem w przyszłość nas wszystkich.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

131 laptopów za 327,5 tys. zł miasto kupiło dla dzieci w wieku szkolnym. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wręczył pierwszych 10 (zdjęcia)   

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu