170 krzaków róż, 40 cisów i trzy drzewka posadziła dziś na al. 23 Stycznia w Grudziądzu ekipa z Magii Ogrodów. Od razu jest ładniej! (zdjęcia)

Przede wszystkim pracownicy posadzili zieleń najpierw na podłużnym kwietniku u zbiegu z ul. Toruńską, przy banku: trzy drzewka, 30 krzaków róż i 40 cisów. Tu, po ułożeniu chodnika pozostało miejsce na ozdobne krzewy, drzewka i kwiaty. Już zostało zagospodarowane!

Dalej – wzdłuż płotu, w kierunku biurowca Forum ekipa z Magii Ogrodów posadziła kolejne 140 krzewów róż i 70 sadzonek kwiatów przypominających lawendę.

– Gdy się te sadzonki ukorzenią i podrosną pojawią się na nich fioletowe kwiaty. Kolorystycznie z różami będą ładnie współgrać – objaśnia jedna z pracownic. – Zostało nam jeszcze wysypanie kory na te kwietniki. Prosimy tylko posiadaczy psów, by nie wypuszczali swoich pupili na te nowe rabaty, bo napracowaliśmy się naprawdę solidnie… Wcześniej sadziliśmy zieleń i kwiaty przy USC. Tam na początku też psy niszczyły kwietniki, ale teraz już jest znacznie lepiej i rośliny nie żółkną.  

Ekipie z Magii Ogrodów zostało kilka doniczek róż. – Mamy zawsze kilka więcej, żeby nie zabrakło. Te, które zostały, posadzimy w innym miejscu – wyjaśnia pracownica.

Ta część alei 23 Stycznia w Grudziądzu wyładniała w samą porę: tuż przed rozpoczęciem 732. urodzin miasta…

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Te róże, przy ławkach, na wysokości postoju taxi posadzone były wcześniej i teraz pięknie zdobią ulicę:

Poniżej – nowe nasadzenia przy al. 23 Stycznia, z 15 czerwca:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

170 krzaków róż, 40 cisów i trzy drzewka posadziła dziś na al. 23 Stycznia w Grudziądzu ekipa z Magii Ogrodów. Od razu jest ładniej! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu