23 i 26 stycznia 10 skazanych pomagało przy odśnieżaniu i usuwaniu zlodowaceń. Wiceprezydent Tomasz Smolarek: – Podpisaliśmy umowę z ZK nr 1 o rozszerzeniu współpracy

– Możemy przygotować większą grupę, jeśli będzie taka potrzeba – zapewniła Karolina Sławińska, rzecznik Zakładu Karnego nr 1. – Osadzeni wykonują te prace na rzecz miasta w ramach resocjalizacji.

– Podpisaliśmy porozumienie z Zakładem Karnym nr 1 w Grudziądzu o rozszerzeniu współpracy, dzięki czemu osadzeni będą w większym zakresie wykonywać prace na rzecz miasta – mówił wiceprezydent Grudziądza Tomasz Smolarek na konferencji prasowej w Ratuszu.

W briefingu wzięli także udział: zastępca dyrektora Zakładu Karnego nr 1 Waldemar Bąk, rzecznik prasowy Zakładu Karnego nr 1 Karolina Sławińska oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Rafał Cywiński.

Karolina Sławińska poinformowała, że osadzeni będą pomagać w zapobieganiu i usuwaniu skutków nagłych zjawisk atmosferycznych, jak śnieżyca, gołoledź i inne anomalia pogodowe czy klęski żywiołowe. – W miniony piątek i poniedziałek pracowało ich 10, ale możemy przygotować większą grupę, jeśli będzie taka potrzeba – zapewniła pani rzecznik. – Osadzeni wykonują te prace na rzecz miasta w ramach resocjalizacji, rekompensując dla społeczności lokalnej swoje postępowanie, które doprowadziło do skazania. W pracach udział mogą wziąć ci skazani, którzy zgłoszą taką chęć.

W ramach działań na rzecz społeczności lokalnej osadzonych z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu zaangażowano do odśnieżania i usuwania lodu z chodników. Od wiosny zaczną się zadania związane z usuwaniem bohomazów i nielegalnych graffiti z przestrzeni miejskiej.

Dzięki zaangażowaniu skazanych na ulicach miasta stało się bezpieczniej, bo wielu mieszkańców przeszło chodnikami i innymi ciągami pieszymi nie ślizgając się na oblodzonej nawierzchni i unikając upadków.

Zakład Karny nr 1 w Grudziądzu

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Zastępca dyrektora Zakładu Karnego nr 1 Waldemar Bąk i rzecznik prasowy Zakładu Karnego nr 1 Karolina Sławińska.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

23 i 26 stycznia 10 skazanych pomagało przy odśnieżaniu i usuwaniu zlodowaceń. Wiceprezydent Tomasz Smolarek: – Podpisaliśmy umowę z ZK nr 1 o rozszerzeniu współpracy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu