27 marca otwarte zostaną koperty w przetargu na budowę łącznika ul. Łyskowskiego z Karabinierów i hali targowej w Grudziądzu

Tymczasem trwa w tym rejonie wyburzanie starych hal na terenie giełdy handlowej.

Znikają stare hale targowiska hurtowego. Usunięcie wyeksploatowanych pawilonów umożliwi budowę zaplanowanej tu drogi – łącznika, który zdecydowanie usprawni komunikację w tej części Grudziądza. Jest to ważne także dla grudziądzkich strażaków, którzy w pobliżu będą mieć nową strażnicę.  Budowa łącznika ul. Łyskowskiego z Karabinierów przewiduje budowę ronda przy ul. Łyskowskiego.

Będzie mogła powstać tu nowa, funkcjonalna hala targowa ze stanowiskami do parkowania pojazdów i jezdnią manewrową.  

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu do 10 marca przyjmował oferty od firm ubiegających się o to zadanie. Otwarcie kopert nastąpi 27 marca.  

– Zainteresowanie przetargiem było duże. Liczę na to, że komisja przetargowa szybko wyłoni odpowiedniego wykonawcę i rozpocznie się realizacja tego bardzo potrzebnego miastu projektu – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Na budowę łącznika z halą targową Grudziądz pozyskał z programu Polski Ład ponad 22 miliony zł.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

27 marca otwarte zostaną koperty w przetargu na budowę łącznika ul. Łyskowskiego z Karabinierów i hali targowej w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu