28-dniowe dziecko z powodzeniem zoperowane w grudziądzkim szpitalu

Wczoraj rodzice mogli zabrać do domu swoje 28-dniowe dziecko, po udanej operacji w grudziądzkim szpitalu. Noworodka poddano zabiegowi z powodu wrodzonej wady przewodu pokarmowego.

Budujące informacje napłynęły z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Biegańskiego w Grudziądzu. Zespół Oddziału Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej, z koordynatorem – doktorem nauk medycznych Tomaszem Hilgerem – wykonał w miniony piątek operację u 28-dniowego noworodka. Zastosował metodę laparoskopową.

Ten poważny zabieg okazał się konieczny, gdyż dziecko cierpiało na wrodzoną wadę przewodu pokarmowego. W trakcie operacji wykorzystany został wideolaparoskop 3D, który szpital otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziecko po zabiegu czuło się na tyle dobrze, że lekarze zgodzili się, by już w poniedziałek rodzice zabrali je do domu.

Słowa uznania należą się kadrze medycznej Oddziału Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej, która z powodzeniem wykonała tę operację.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

28-dniowe dziecko z powodzeniem zoperowane w grudziądzkim szpitalu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu