30 tysięcy zł. z budżetu miasta na stypendia artystyczne dla twórców grudziądzkich. Decyzje o przyznaniu wsparcia odebrali w Ratuszu

Ośmiu grudziądzan złożyło wnioski o miejskie stypendia artystyczne i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Swoje projekty realizować będą przy wsparciu miasta – muzycy, literat i miłośnicy historii Grudziądza.

Decyzje o przyznaniu stypendiów wręczył im w Refektarzu Ratusza Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Powiedział: –  Jesteście wizytówką Grudziądza. Szczerze gratuluję każdemu z was.

Wnioski oceniała komisja stypendialna, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, wydziału kultury i sportu oraz radni komisji kultury. Stypendia w dziedzinie kultury i sztuki przyznano na pierwsze półrocze i cały 2024 rok.

Kto otrzymał miejskie stypendium? 

Marcin Kowalski – muzyk w zespole FACE 2 FACE przyznane 4,5 tys. zł. przeznaczy na nagranie i wydanie minialbumu studyjnego zespołu.

Henryk Orzechowski – ceniony działacz w sferze kultury. Stypendium 2 tys. zł. umożliwi mu wydanie tomiku poetyckiego „Fraszki – ku pogodzie ducha”.

Ks. dr Karol Niedoba otrzymane stypendium w wysokości 3 tys. zł przeznaczy na wydanie folderu edukacyjnego o dziejach społeczności ewangelickiej w Grudziądzu. Wydawnictwo towarzyszyć będzie wystawie „Ewangelicy w Grudziądzu” w ramach obchodów 500-lecia Reformacji w naszym mieście.

Historyk Mateusz Promiński za stypendium  5 tys. zł. zrealizuje materiał filmowy „Malarskie narracje. Opowieści wyjęte z ramy” poświęcony zbiorom malarstwa gromadzonym w grudziądzkim muzeum.

Leszek Leliwa – grudziądzki poeta stypendium 1,3 tys. zł. przeznaczy na wydanie drukiem tomiku poezji „Impresje grudziądzkie”.

Patryk Ostrowski – młody puzonista, dzięki 4 tys. zł. stypendium nagra autorski utwór wraz z teledyskiem promującym Grudziądz i swoją twórczość.

Daniel Grzybowski – muzyk i realizator dźwięku, za pozyskane stypendium 4 tys. zł. planuje zrealizować teledysk do autorskiego utworu muzycznego.

Krzysztof Szuca – perkusista zespołu EmMa. otrzymane stypendium 3,5 tys. zł. wyda na  nagranie mini-singla zespołu.

Miejskie stypendia artystyczne to pomoc finansowa dla twórców mieszkających w Grudziądzu. Wsparcie projektów lokalnych ma ich motywować do podejmowania wyzwań w sferze artystycznej i realizowania autorskich projektów w dziedzinie kultury.

Wnioski o przyznanie stypendiów na projekty artystyczne, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury i sztuki oraz edukację artystyczną składano do 30 listopada 2023 r. Na stypendia artystyczne w 2024 roku w budżecie miasta zarezerwowano 30 tys. zł. Stypendia artystyczne w Grudziądzu przyznawane są od 2012 roku.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

30 tysięcy zł. z budżetu miasta na stypendia artystyczne dla twórców grudziądzkich. Decyzje o przyznaniu wsparcia odebrali w Ratuszu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu