4 995 mieszkańców oddało głos w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim 2023. Wynik? Do realizacji idzie 87 zadań. Sprawdź, które  

Poznaliśmy dziś wyniki głosowania na zadania z Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Na konferencji prasowej w Ratuszu ogłosił je Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Wykonana zostanie m.in. ścieżka rowerowa na błonia i plażę nad Wisłą, posadzi się 300 nowych drzew i zakupi urządzenia filtrujące zanieczyszczenia.  Zakwalifikowano większość projektów osiedlowych.

– 87 zadań pozytywnie przeszło weryfikację formalną i merytoryczną, na 94 złożone przez mieszkańców. Głosujących było 4 995, a wszystkich głosów oddanych było 22 217.  Dla porównania – w poprzedniej edycji GBO głosujących mieliśmy trochę więcej, bo 5 035 – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  – Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział. Gratuluję zwycięzcom, a także autorom projektów, którzy wykazali się dużą kreatywnością. I zachęcam do aktywności w takich projektach, bo sami grudziądzanie wiedzą najlepiej co jest im potrzebne na osiedlach i poprzez głosowanie mają wpływ na wybór zadań, które znajdą się w budżecie miasta.

W 10. edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok była  przewidziana pula 3 660 000 zł.

Na zadania ogólnomiejskie wydanych zostanie  600 tys. zł. w tym na ścieżkę rowerową na błonia i plażę nad Wisłą (projekt Sławomiry Rohde) – 140 tys. zł  i na 300 nowych drzew dla Grudziądza (projekt Kamil Heyka) – 300 tys. zł. Ponadto w ramach zadań ogólnomiejskich zrealizowany  zostanie projekt „Ogród w mieście – czemu nie?” (Mirosława Kordylas) za 45 tys. zł i zakup urządzeń filtrujących zanieczyszczenia (Zilia Tomaszewska) za 100 tys. zł. Wśród zadań ogólnomiejskich do realizacji zakwalifikowano także „Z książką przez pokolenia. Zakup książek z grubym drukiem” (Aneta Graczyk – Grablis) za 10 tys. zł.

Głosowanie na zadania GBO trwało od 5 do 30 września, tylko drogą elektroniczną.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Zobaczcie, które zadania GBO, ze zgłoszonych przez mieszkańców, zostaną w Grudziądzu zrealizowane:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

4 995 mieszkańców oddało głos w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim 2023. Wynik? Do realizacji idzie 87 zadań. Sprawdź, które  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu