60. urodziny i 5-lecie nadania imienia płk Zbigniewa Makowieckiego obchodzi grudziądzka „szesnastka”. Jubileuszowa gala, odsłonięcie muralu. Z Londynu przybyła córka patrona szkoły (zdjęcia)

W wieku seniorskim i zarazem w świetnej dyspozycji jest Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Kochanowskiego w Grudziądzu. Dwa jubileusze świętowała w teatrze.

To jedna z najbardziej popularnych w Grudziądzu podstawówek. 60-lecie powstania tej szkoły było okazją do zorganizowania uroczystości w teatrze. Na wielką galę przybyła z Londynu córka patrona szkoły Krystyna Makowiecka. Była wzruszona, że o jej ojcu pamięta się w Grudziądzu, podziwia się go i bardzo szanuje.

Msza św. odbyła się w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Grudziądzu.

Na szkole – jubilatce odsłonięty został mural poświęcony patronowi szkoły.

Podczas gali w teatrze z pięknym programem artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież. W tle sceny pojawiły się zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat i nowsze, ilustrujące historię szkoły. Przybyło wielu przyjaciół SP nr 16. Dyrektor – Rafał Chylewski odbierał gratulacje i życzenia dalszego rozwoju tej dynamicznie działającej placówki oświatowej. Wśród gości była m.in. honorowa obywatelka Grudziądza Karola Skowrońska, dla której tradycje kawaleryjskie są szczególnie cenne. Był przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski, wiceprzewodniczący RM Paweł Napolski, radny sejmiku samorządowego województwa Robert Malinowski, wiceprezydent Róża Lewandowska.

25 października w SP 16 rozpocznie się akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Uczniowie i kadra pedagogiczna tej szkoły czują się w obowiązku wspierać Polaków na Kresach. Wszak patronem szkoły od 5 lat jest płk Zbigniew Makowiecki, bohaterski kawalerzysta.  

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski jest mocno związany z SP 16, której jest absolwentem. Także „szesnastkę” ukończył niedawno jego syn Jan. – W przeszłości właśnie tę szkołę kończyli także inni członkowie mojej rodziny – informuje prezydent. – Serdecznie gratuluję tej placówce i życzę rozwoju oraz sukcesów obecnym i byłym pracownikom i uczniom.

Nie mogło zabraknąć tortu na 60-lecie SP nr 16! W gmachu szkoły można było obejrzeć wystawy pamiątkowych zdjęć z przeszłości tej placówki i prace wykonane przez uczniów.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

60. urodziny i 5-lecie nadania imienia płk Zbigniewa Makowieckiego obchodzi grudziądzka „szesnastka”. Jubileuszowa gala, odsłonięcie muralu. Z Londynu przybyła córka patrona szkoły (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu