Anna Biruk śpiewała po polsku, ukraińsku, angielsku i rosyjsku. Niektóre piosenki w duecie z Edmundem Otrembą. Grała też na pianinie (zdjęcia, wideo)

Kawiarenka w Spichlerzu 57 w Grudziądzu przetestowana pod kątem kameralnych koncertów! Trochę padało więc występ Anny Biruk odbył się pod dachem.

Koncert przygotował i czuwał nad nim Edmund Otremba, który zaśpiewał kilka piosenek w duecie z Ukrainką debiutującą w recitalu. Anna zagrała też kilka utworów na pianinie.  

Miło było przy kawie posłuchać piosenek – po polsku, ukraińsku, angielsku i rosyjsku. W wykonaniu Anny Biruk zabrzmiały znane utwory m.in. z repertuaru Mary Hopkin, Donovana, Bonnie Tyler. Anna ma głos tak silny, że spokojnie mogłaby śpiewać nawet bez mikrofonu. Występ podobał się, atmosfera była wesoła, gdyż Edmund Otremba od czasu do czasu opowiadał niezłe dowcipy…

Był na miejscu prezes Fundacji Ładowarka Dominik Cieślikiewicz, który pilnuje, by w Spichlerzu 57 wszystko grało!

Na tarasie kawiarenki Spichlerza 57 grał już wcześniej „Kris Quartet” z Włocławka. Zespół ten wystąpił także na piętrze podczas otwarcia obiektu, a teraz okazuje się, że bardzo przyjemnie słucha się koncertów w samej kawiarence. Po koncercie grudziądzkiego duetu przy klawiaturze pianina zasiadł Wojciech Marciniak z „Kris Quartetu” i znakomicie grał krajowe oraz światowe standardy.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Anna Biruk śpiewała po polsku, ukraińsku, angielsku i rosyjsku. Niektóre piosenki w duecie z Edmundem Otrembą. Grała też na pianinie (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu