Anna Sikorzak-Olek (harfa) i Daniel Strządała (organy) wystąpią 6 sierpnia w koncercie VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu

To drugi koncert festiwalu. Na muzyczną ucztę zaprasza w niedzielę kościół św. Maksymiliana Kolbe przy ul. Wyspiańskiego 1-3 na Strzemięcinie.

Usłyszymy niezwykłe brzmienie harfy w kompozycjach m.in. G. F. Haendla, F. Nowowiejskiego i L. Spora. Grać będzie uznana, polska harfistka Anna Sikorzak-Olek.

Część organową koncertu wypełnią kompozycje m. in. D. Buxtehudego i S. Karga-Elerta a także improwizacje organowe na tematy pieśni maryjnych. Grać będzie utalentowany organista młodego pokolenia Daniel Strządała.

Początek koncertu o godz. 16.00 w parafii św. Maksymiliana Kolbe przy ul. Wyspiańskiego 1-3. Wstęp wolny.

(marz)

Daniel Strządała, utalentowany organista wystąpi na festiwalu w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Anna Sikorzak-Olek (harfa) i Daniel Strządała (organy) wystąpią 6 sierpnia w koncercie VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu