Od 28 października jeździmy ulicą Włodka! Ul. Chełmińska dwupasmowa. Autobusy MZK wrócą na zwykłe trasy 7 listopada

Ruch pojazdów wraca na ul. Włodka już od 28 października! Od jutra ul. Chełmińska będzie dwupasmowa, z wyjątkiem skrzyżowania z Bydgoską. Autobusy linii prowadzących na osiedla: Strzemięcin, Rządz, Mniszek i Lotnisko powrócą od 7 listopada na zwykłe trasy (linie 8, 10, 12, 18, 22 i AT.)  

Na ulicy Włodka w Grudziądzu ruch pojazdów przywrócony zostanie 28 października a autobusy miejskie wrócą na zwykłe trasy 7 listopada. FOT. MARYLA RZESZUT

Od 28 października rano przywrócony zostanie ruch na ulicy Włodka, a ulica Chełmińska stanie się ponownie dwukierunkowa.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że na ul. Chełmińskiej trwają jeszcze prace wykończeniowe i trzeba wykonać testy sygnalizacji świetlnej oraz wszystkich urządzeń z tym związanych. Dlatego ruch w obrębie skrzyżowania Chełmińskiej z ulicą Bydgoską zostanie zawężony do jednego pasa. Oznacza to, że wszystkie relacje: prosto, w prawo oraz w lewo zarówno z ciągu głównego ul. Chełmińskiej oraz Bydgoskiej będą odbywać się z tego samego pasa.

Od 7 listopada autobusy linii AT i 22 powrócą na swoje zwykłe trasy przez 𝘂𝗹. 𝗖𝗵𝗲ł𝗺𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗮̨.

Przedtem służby miejskie przystąpią do umieszczania na przystankach nowych rozkładów jazdy i informacji. Autobusy linii na osiedla: Strzemięcin, Rządz, Mniszek i Lotnisko powrócą od 7 listopada. Na swoje zwykłe trasy wyjadą wtedy autobusy linii 8, 10, 12, 18, 22 i AT.  

A tramwaj linii nr „2”? Pojedzie na Rządz za około miesiąc

Czekamy nadal na powrót tramwaju linii nr 2 na swoją trasę na Rządz. Trwają jeszcze końcowe prace i konieczna jest odpowiednia ilość przejazdów testowych, aby po ponownym uruchomieniu linii tramwajowej nr 2 było bezpiecznie. Jak zapowiedział na spotkaniu z mieszkańcami Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, „dwójka” powinna wrócić na trasę na Rządz najpóźniej na początku grudnia.

(marz)

Ruch pojazdów zostanie przywrócony od 28 października. Na tym przystanku i po przeciwnej stronie ul. Włodka autobusy MZK w Grudziądzu jadące już zwykłymi trasami zatrzymywać się będą od 7 listopada. FOT. MARYLA RZESZUT
U zbiegu ul. Włodka i Toruńskiej na razie komunikacja MZK w kierunku nul. Chełmińskiej nie kursuje. Powróci 7 listopada. FOT. MARYLA RZESZUT
Jeszcze niedawno pełno tu było ciężkiego sprzętu. Prace drogowe prowadzone były u zbiegu ul. Włodka i Focha. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 28 października jeździmy ulicą Włodka! Ul. Chełmińska dwupasmowa. Autobusy MZK wrócą na zwykłe trasy 7 listopada

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu