Autobusy MZK Grudziądz ozdobione sylwetkami postaci zasłużonych dla GKS Olimpia jeżdżą po mieście. Na 100-lecie klubu! (zdjęcia)

Spójrzmy na ich  wizerunki – to oni współtworzyli historię legendarnego już klubu.

BEATA WOLSKA urodzona w 1973 r. judoczka i trenerka, była w kadrze narodowej, zdobywała medale 🥇🥈🥉🏆w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. FOT. MARYLA RZESZUT

Co lepiej rozpropaguje te zasłużone postacie niż wożenie non stop po całym Grudziądzu przez nasze miejskie autobusy? Wybrano tylko część ludzi, którzy swoją energią, siłą, poświęceniem budowali świetność biało-zielonych. Ich zdjęcia i opis największych dokonań oglądamy codziennie jadąc autobusami do szkoły, pracy czy na zakupy.

Przypomnienie zawodników, trenerów, prezesów  wyjątkowo zasłużonych dla klubu to na pewno dobry pomysł na 100-lecie GKS Olimpia Grudziądz. Są wśród nas codziennie i o nich nie zapominamy!  

Maryla Rzeszut

RYSZARD SZCZEPAŃSKI, zasłużony trener i działacz sportowy. Reprezentant Polski w biegach na średnich i długich dystansach. Trener mistrza olimpijskiego Bronisława Malinowskiego. Honorowy prezes klubu.    

BRONISŁAW MALINOWSKI (1951-1981) – wybitny biegacz, lekkoatleta, dwukrotny medalista olimpijski, wciąż rekordzista Polski. Honorowy Obywatel Grudziądza.
ZBIGNIEW SCHUBRING – ur. w 1934 r. Najstarszy, czynny trener sekcji lekkoatletycznej Olimpii Grudziądz. Nestor i honorowy członek klubu, działacz sportowy.
Dr JULIAN GUBIN – DZIĘGIELEWSKI (1879-1939). Pierwszy prezes Olimpii w latach 1923-1939. Następnie honorowy prezes. Działacz społeczny i sportowy, prezes Związku Strzeleckiego w Grudziądzu.
ARLETA MELOCH ur. w 1979. Biegaczka, lekkoatletka, dwukrotna wicemistrzyni paraolimpijska, wielokrotna mistrzyni Polski w maratonie.
JÓZEF LEWANDOWSKI ur. w 1932 r. trener związany z klubową sekcją od 1957 roku. Wprowadził Olimpię/Unię do najwyższej klasy rozgrywek krajowych Superligi Tenisa Stołowego. Prowadzona przez niego drużyna grała w turniejach międzynarodowych.
LUDWIK NARUSZEWICZ (1946-2022). Bramkarz, zasłużony zawodnik i szkoleniowiec drużyny piłkarskiej Olimpii Grudziądz. Finalista mistrzostw Polski juniorów starszych.
WŁADYSLAW GROBELNY (1893-1939). Prezes klubu w latach 1928-1934. Najbardziej zasłużony, honorowy i najdłużej działający prezes II Rzeczpospolitej.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Autobusy MZK Grudziądz ozdobione sylwetkami postaci zasłużonych dla GKS Olimpia jeżdżą po mieście. Na 100-lecie klubu! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu