Basen Nadwiślański w Grudziądzu nie zostanie zamknięty. A co z odkrytą pływalnią w Tarpnie? Do modernizacji (wizualizacja)

Niektórzy straszą, że miasto zamierza zamknąć Basen Nadwiślański w Grudziądzu. Nie ma takich planów. Będzie nieczynny tylko w sierpniu z powodu przerwy technologicznej. Co do odkrytych basenów w Tarpnie: czekają na przebudowę. Jest gotowa dokumentacja projektowa modernizacji wraz z pozwoleniem na budowę.  

Czy mieszkańcy mają się obawiać zamknięcia Basenu Nadwiślańskiego przy ul. Kalinkowej?  – Absolutnie nie. Pływalnia przy ul. Kalinkowej będzie czynna co najmniej tak długo, dopóki nie wybudujemy nowego basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na Strzemięcinie. Jedyna przerwa, jaka jest planowana, to rutynowa przerwa technologiczna, która co roku następuje w sierpniu – wyjaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Z determinacją, aktywnie zabiegamy o środki zewnętrzne na budowę nowego basenu a także na modernizację odkrytych basenów w Tarpnie. Są one zamknięte, gdyż nie spełniają współczesnych wymogów. Zamierzamy je przebudować, uatrakcyjnić. Jest już gotowa dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę.

Przedwojenne baseny w Tarpnie trzeba dostosować do obecnie panujących standardów.

Tak odkryte baseny w grudziądzkim Tarpnie mają wyglądać po modernizacji:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Basen Nadwiślański w Grudziądzu nie zostanie zamknięty. A co z odkrytą pływalnią w Tarpnie? Do modernizacji (wizualizacja)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu