Będzie łatwiej wejść i poruszać się po urzędzie. Inwestycja za prawie 100 tysięcy zł. ułatwi życie niepełnosprawnym

Grudziądzki Ratusz pozyskał prawie 100 tys. zł. na poprawę dostępności do urzędu. Projekt prowadzi Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przeszklona winda umożliwia wejście do Ratusza także osobom niepełnosprawnym. Jednak potrzebne im są jeszcze inne, niezbędne ułatwienia. FOT. MARYLA RZESZUT

Inwestycja jest możliwa, gdyż Grudziądz przystąpił do projektu „Dostępny samorząd – granty”. Zdobył z tego projektu grant o wartości: 96.224 zł. na zadanie: „Poprawa dostępności Urzędu Miejskiego w Grudziądzu”.

Na co konkretnie te pieniądze zostaną wydane? Na większą dostępność usług świadczonych przez Urząd Miejski w Grudziądzu w budynkach przy ul. Ratuszowej 1 i Mickiewicza 28/30. Chodzi o ułatwienie poruszania się po urzędzie i korzystanie z usług przez osoby niepełnosprawne, w tym niesłyszące.

Osiągnięta zostanie poprawa w zakresie: dostępu do pomieszczeń urzędu, informacji o rozkładzie i funkcji pomieszczeń, możliwości ewakuacji a także zapewnienie środków technicznych wspomagających słyszenie.

Projekt ten realizowany będzie do 30 czerwca 2023 roku.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Będzie łatwiej wejść i poruszać się po urzędzie. Inwestycja za prawie 100 tysięcy zł. ułatwi życie niepełnosprawnym

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu