Blisko 200 drzew przybyło w ostatnim czasie w Grudziądzu, w 11 miejscach. Koszt zakupu i nasadzeń to 147 tysięcy zł.

Ta koncepcja zakłada odtworzenie zieleni wysokiej wzdłuż ulic w śródmieściu i uzupełnienie nasadzeń wzdłuż głównych dróg prowadzących na osiedla.

Nasadzenia drzew przeprowadzone w 2023 roku pomogą utworzyć „zielone łączniki”. Koszt zakupu roślin i ich nasadzeń wynosi około 147 tysięcy złotych. Połowa tej sumy pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Im więcej zieleni w Grudziądzu, tym lepiej. Drzewa zdobią miasto, poprawiają jakość powietrza i dają cień w upalne dni. Będzie ich stale przybywać.

Nowe drzewa sadzone są w mieście także w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego w 25 miejscach. Kiedy pogoda pozwalała i będzie można znów zająć się sadzeniem drzew pojawią się one między innymi na ulicach: Kalinkowej, Chełmińskiej, Magazynowej, Sikorskiego, Śniadeckich, Kasprzyckiego, Kasprowicza, Chopina, Kulerskiego, Portowej, Poniatowskiego i przy Trasie Średnicowej.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Blisko 200 drzew przybyło w ostatnim czasie w Grudziądzu, w 11 miejscach. Koszt zakupu i nasadzeń to 147 tysięcy zł.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu