Budżet Grudziądza na 2023 rok i wieloletnia prognoza finansowa z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej

Sytuacja gospodarcza jest trudna, ale Grudziądz sobie radzi. Już drugi rok z rzędu otrzymał pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Kolejne pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oznaczają, że mamy dobry plan budżetowy na nowy rok oraz na kolejne lata.

Władze Grudziądza panują nad finansami i stabilizują je. Fakt, że Regionalna Izba Obrachunkowa – po analizie budżetu i wieloletniego planu finansowego Grudziądza – wydała pozytywne opinie, jest powodem do radości, bo nie zawsze tak było.

– Pierwsza pozytywna opinia RIO dotyczy projektu budżetu na 2023 rok a druga wieloletniej prognozy finansowej. Obie opinie są z uwagami. W tej kadencji konsekwentnie porządkujemy kwestie związane z finansami miasta – podkreśla prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. – Przypominam, że w latach 2016 -2017 budżet i prognoza oceniane były przez Regionalną Izbę Obrachunkową negatywnie. Co więcej, jeszcze w 2019 roku wieloletnia prognoza finansowa także miała opinię negatywną. A teraz kolejne pozytywne opinie RIO potwierdzają, że mamy dobry plan budżetowy na nowy rok oraz na kolejne lata. Przekłada się to na stabilną sytuację miasta i daje możliwości jego dalszego rozwoju.

Sesja budżetowa Rady Miejskiej w Grudziądzu – 21 grudnia 2022 r.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Budżet Grudziądza na 2023 rok i wieloletnia prognoza finansowa z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu