CCGT, wykonawca elektrowni w Grudziądzu, przebuduje układ drogowy na południu miasta. – Aneks do umowy dziś podpisaliśmy – mówi prezydent Maciej Glamowski

CCGT przebuduje fragmenty ulic Południowej i Skowronkowej oraz wybuduje nową drogę zapewniającą dojazd między innymi do elektrowni gazowo-parowej. Zbuduje także ścieżkę pieszo-rowerową na ulicy Jaskółczej.

Uścisk rąk po podpisaniu aneksu do umowy: prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i prezes CCGT Marcin Małek.

– Wraz z przedstawicielami CCGT Grudziądz, która buduje w naszym mieście elektrownię gazowo-parową, podpisałem dziś aneks do umowy, w ramach której przebudowane zostaną drogi w południowej części miasta – informuje prezydent Maciej Glamowski. – Bardzo się cieszę, że wspólnie z inwestorem istotnie zmienimy układ drogowy w obrębie elektrowni.

Jakie postanowienia zawarte są w umowie?

Zakłada ona przebudowę fragmentów ulic Południowej i Skowronkowej oraz budowę całkiem nowej drogi, zapewniającej dojazd między innymi do powstającej elektrowni gazowo-parowej.

Inwestor zdecydował się także wybudować ścieżkę pieszo-rowerową na ulicy Jaskółczej, na odcinku pomiędzy Cmentarzem Komunalnym a ulicą Warszawską.

Miasto też ze swojej strony podjęło zobowiązanie: wybuduje nowy fragment drogi, która zapewni alternatywny dojazd do grudziądzkiego szpitala.

Rozpoczęcie prac nastąpi po zakończeniu robót związanych z budową magistrali wodociągowej na potrzeby elektrowni.

Zobaczcie na mapce, jak zmieni się układ drogowy.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

CCGT, wykonawca elektrowni w Grudziądzu, przebuduje układ drogowy na południu miasta. – Aneks do umowy dziś podpisaliśmy – mówi prezydent Maciej Glamowski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu