Centrum Programowania Robotów Przemysłowych powstaje w Grudziądzu i ma być otwarte w lutym. We Włocławku już jest

W roku 2022 intensywnie rozwijały się w Polsce Centra Programowania Robotów Przemysłowych. Jest to uzupełnienie oferty edukacyjnej szkół branżowych. CPRP szybko rozwija się w Gdańsku. Filia powstała już we Włocławku i przygotowywane jest otwarcie takiego Centrum w Grudziądzu.

Centrum Programowania Robotów Przemysłowych pomoże młodym ludziom odnaleźć się na współczesnym rynku pracy, gdyż zyskają oni cenną obecnie, praktyczną wiedzę i umiejętności. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zapowiada tworzenie takich ośrodków szkolenia.

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym już powstało Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, które zostało docenione  przez Fundację VELUX. Przyznała ona grant 6,5 mln zł na dalszy rozwój. Dzięki temu wsparciu powstanie między innymi specjalistyczny symulator spawalniczy oraz doposażone zostaną pracownie robotyki i druku 3D.

W województwie kujawsko-pomorskim pierwsza filia CPRP otwarta została we Włocławku przy współpracy z NOVOL1 i WIKA Polska. Odbywają się tam zajęcia pilotażowe, zaś oficjalne otwarcie Centrum ma nastąpić 9 stycznia 2023 roku.  

We Włocławku już jest. A w Grudziądzu?

Już w lutym Centrum Programowania Robotów Przemysłowych ma rozpocząć działalność w Grudziądzu. Jest tworzone we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego, Grudziądzkim Parkiem Przemysłowym, prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim. Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Centrum Programowania Robotów Przemysłowych powstaje w Grudziądzu i ma być otwarte w lutym. We Włocławku już jest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu