Chcą mieć wpływ na Grudziądz! 15 młodych, przebojowych uczniów szkół średnich tworzy Młodzieżową Radę Miejską, która już działa  (zdjęcia, wideo)

Na przewodniczącego wybrano Jakuba Kaźmierczaka, na wiceprzewodniczące Marię Oluszczyk i Dominikę Zalewską. Sekretarzem został Konrad Muzal. Podczas inauguracyjnej sesji MRM VI kadencji radnym (wybranym w szkołach średnich) wręczone zostały akty nadania i odbyło się ślubowanie.

Młodzieżowa Rada Miejska będzie inicjować przedsięwzięcia w interesie młodego pokolenia grudziądzan. Radni MRM maja pomysły, determinację i dużo zapału.

Ciekawe, kto miał większą tremę: czy młodzi radni czy Łukasz Kowarowski, przewodniczący „dorosłej” Rady Miejskiej, który gratulował im wyboru i przyznał: – Jestem stremowany, bo to dla nas ważna chwila. Mam 14-letniego syna, który wkrótce pójdzie do szkoły średniej i sam czasem nie wiem o co młodemu pokoleniu chodzi. Jesteście naszym ciałem doradczym, Cenne będą dla nas wasze opinie. My będziemy wam służyć radą. Życzę wam wytrwałości w dążeniu do celu, namawiam do wytężonej pracy na rzecz Grudziądza.

Podczas sesji w Ratuszu na przewodniczącego wybrany został przez młodych radnych JAKUB KAŹMIERCZAK z ZSM. Wiceprzewodniczącymi zostały: Maria Oluszczyk z II LO i Dominika Zalewska z I LO. Sekretarzem MRM jest Konrad Muzal. 👏👏 

Co Jakub Kaźmierczak powiedział tuż po elekcji?

Jakub Kaźmierczak – przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grudziądzu zapowiedział, że młodzi radni mają dużo pomysłów i projektów m.in. przejazdy komunikacją miejską na legitymację szkolną.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podczas mowy inauguracyjnej też nie ukrywał, że ma tremę. – Szczerze gratuluję wam wyboru na radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej. Bycie radnym to nobilitacja, bo reprezentujecie swoje koleżanki i kolegów. To także odpowiedzialność. Wiem, że jesteście zaangażowani w życie miasta. Gratuluję wam postawy, bo jeżeli chcecie żyć w mieście czy kraju waszych marzeń to nie możecie dziś być bierni. Pokładamy tu wszyscy w was nadzieję, bo w was jest przyszłość – mówił Maciej Glamowski.

Wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska, której podlega szkolnictwo, gratulowała wszystkim młodym radnym wyboru na tak odpowiedzialną funkcję. Dodawała im otuchy w tej ważnej działalności.

Gośćmi na sali obrad byli m.in. dyrektorzy grudziądzkich szkół ponadpodstawowych, z których wywodzą się młodzi radni. Dyrektorzy byli dumni ze swoich uczniów, którzy chcą wpływać na rozwój miasta.    

 Tymczasowymi opiekunami Młodzieżowej Rady Miejskiej są Joanna Piątkowska i Mariusz Żebrowski. Po zmianie statutu wynikającej ze zmiany ustawy o samorządzie wybrani będą stali opiekunowie.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Chcą mieć wpływ na Grudziądz! 15 młodych, przebojowych uczniów szkół średnich tworzy Młodzieżową Radę Miejską, która już działa  (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu