Cieszy powrót tramwajów linii nr 2 na Rządz, ale żal „jedynki”, zawieszonej od 1 grudnia. Zobacz rozkład jazdy T2

Wracają tramwaje na osiedle Rządz! Linia nr 2 zostanie w Grudziądzu przywrócona od 1 grudnia. Tramwaje będą kursować na trasie pętla Tarpno – Rządz. Nie będzie jednak linii tramwajowej nr 1…

Tramwaje linii nr 1 w Grudziądzu od 1 grudnia nie będą kursować na trasie pętla Tarpno – Dworzec PKP.

Pasażerom trudno rozstać się z „jedynką”

Zawieszona zostanie linia nr 1 do dworca kolejowego i autobusowa AT za tramwaj na Rządz. Zawieszenie tramwajów linii nr 1 w Grudziądzu tłumaczy się oszczędnością, gdyż energia elektryczna bardzo podrożała. A grudziądzanom bardzo żal linii tramwajowej nr 1 na dworzec kolejowy. I trudno im się z zawieszeniem „jedynki” pogodzić. Argumentują, że na tak duże miasto dwie linie tramwajowe to i tak jest za mało… Jednak z Tarpna na dworzec była to najczęściej kursująca linia i autobusy tej luki nie wypełnią. A przesiadka na autobus na al. 23 Stycznia, żeby dotrzeć do dworca PKP, może się skończyć spóźnieniem na pociąg.

„Dwójka” pojedzie ul. Toruńską i Chełmińską. Nie zastawiajcie torowiska!

Wielu mieszkańców odzwyczaiło się od tramwajów linii nr 2 kursujących od al. 23 Stycznia przez Toruńską i Chełmińską na Rządz. Ustawiają samochody z przyzwyczajenia, zajmując torowisko tramwajowe, co nie może już mieć miejsca od 1 grudnia 2022 roku.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Tramwaje linii nr 1 w Grudziądzu od 1 grudnia nie będą kursować na trasie pętla Tarpno – Dworzec PKP. Tramwaje linii nr 2 będą do dworca kolejowego jeździć, ale tylko zjeżdżając do zajezdni na ulicy Dworcowej w Grudziądzu… FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Cieszy powrót tramwajów linii nr 2 na Rządz, ale żal „jedynki”, zawieszonej od 1 grudnia. Zobacz rozkład jazdy T2

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu