Cieszymy się z wolności! Trzy chóry i Grudziądzka Orkiestra Dęta w patriotycznym koncercie w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa

Umiłowanie Ojczyzny cenimy i pieśni patriotyczne lubimy i umiemy śpiewać – to wykazał koncert „Wolność zapisana w nutach” w Bazylice Kolegiackiej pw. św. Mikołaja Biskupa.

Grudziądzka Orkiestra Dęta występuje w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa.

Wystąpiły czołowe, grudziądzkie chóry: Chór Kolegiata pod dyrekcją Marka Mateckiego, Chór Męski Echo pod dyrekcją Jerzego Cieślaka i Chór Kameralny The G Singers pod dyrekcją Aleksandry Drozdeckiej. Koncert uatrakcyjniła także Grudziądzka Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Mateusza Zielke.

Piotr Kulerski (z lewej) i Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

W śpiewaniu pieśni patriotycznych w grudziądzkiej Bazylice wziął udział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który patronował koncertowi a także Piotr Kulerski, prawnuk Wiktora Kulerskiego, wydawcy czytanej przed laty na wszystkich niemal kontynentach „Gazety Grudziądzkiej”.

Bardzo dobrze zorganizowany koncert poprowadziła Aleksandra Drozdecka.  

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza skomentował koncert: – Kochamy naszą Ojczyznę i cieszymy się z jej wolności. W muzycznym dorobku polskiego narodu miłość do rodzinnej ziemi jest głęboko zakorzeniona. Nasza radość znalazła swój wyraz we wspólnym śpiewie. Już nie pierwszy raz udowodniliśmy, że choć nas, Polaków wiele spraw może nas dzielić, to przecież wciąż jesteśmy jednością.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Cieszymy się z wolności! Trzy chóry i Grudziądzka Orkiestra Dęta w patriotycznym koncercie w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu