CK Teatr w Grudziądzu świętuje 30-lecie. Medale RP Za Długoletnią Służbę dla 6 pracowników! Gala przed spektaklem w niedzielę   

30 października w Grudziądzu obejrzymy komedię „Pomoc domowa” Och Teatru z Warszawy. Przed spektaklem, z okazji 30-lecia Centrum Kultury Teatr, odznaczenia państwowe i prestiżowe nagrody otrzymają pracownicy tej instytucji.

Bez publiczności nie ma teatru… To dla niej pracuje cała załoga CK Teatr w Grudziądzu. FOT. MARYLA RZESZUT

30-lecie CK Teatr w Grudziądzu dokładnie było w 2021 roku, jednak z powodu niepewnej sytuacji pandemicznej nie zorganizowano obchodów. Zostały przesunięte na ten rok.

Komedia „Pomoc domowa” w reżyserii Krystyny Jandy i powrót Och Teatru na naszą scenę w nowym sezonie to wynik głosowania publiczności. Widzowie wybrali spektakl Och Teatru z Warszawy jako najlepszy podczas Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej.

– Od początku istnienia festiwalu jednym z jego elementów są widzowie w roli jurorów – przypomina Beata Kastner, rzecznik prasowy CK Teatr w Grudziądzu. – Właściciele karnetów w ostatnim dniu wiosny teatralnej wybierają najlepsze ich zdaniem przedstawienie, a zwycięski teatr powraca do nas w nowym sezonie z nowym spektaklem.

Tak stało się i tym razem. Dodajmy, że spektakl z Warszawy będzie ozdobą świętowania razem z publicznością jubileuszu 30-lecia Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Z tej okazji najbardziej zaangażowani w działalność CKT pracownicy odbiorą odznaczenia, medale i nagrody za wieloletnią i pełną pasji pracę dla tej instytucji tak ważnej dla miasta i mieszkańców.

KTO ZOSTANIE NAGRODZONY?

Złote i Srebrne Medale RP za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymają:

Elżbieta Orłowska (administracja), Renata Wróblewska (kadry), Bożena Wysocka (księgowość), Anna Granica (animator kultury, kierownik Klubu Akcent), Tadeusz Zakrzewski (technika sceniczna – światło) i Tomasz Jabłoński (technika sceniczna – dźwięk).

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbierze Zbigniew Kulwicki – reżyser, aktor i śpiewak.

Nagrodę Prezydenta Grudziądza za szczególne zasługi na polu edukacji artystycznej dzieci i młodzieży odbierze Marianna Gitner-Sawistowska (plastyk i grafik teatralna).

Nagroda Flisaka  w tym roku przyznana została chórowi Alla Camera.

Ponadto nagrodę z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa dyrektor CK Teatr przyznała Angelice  Skowrońskiej.   

– Nie ma Teatru bez publiczności i to ona jest dla nas najważniejsza – podkreśla Beata Kastner, rzecznik prasowy CK Teatr w Grudziądzu. – Pamiętajmy jednak, że Teatr tworzą ludzie, dla których bycie TU to nie tylko „wykonywanie obowiązków służbowych”. Praca w kulturze to długie wieczory i weekendy w gotowości ale i czas pełen pasji i radości.

Spektakl komediowy „Pomoc domowa” w wykonaniu Och Teatru z Warszawy rozpocznie się 30 października (niedziela) o godz. 18.00. Autor sztuki: Marc Camoletti. Wystąpią: Krystyna Janda, Katarzyna Gniewkowska, Małgorzata Kocik, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki.  Bilety w cenie 130/110 zł i 110/90 zł. 

(marz)

CK Teatr w Grudziądzu obchodzi 30-lecie istnienia. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

CK Teatr w Grudziądzu świętuje 30-lecie. Medale RP Za Długoletnią Służbę dla 6 pracowników! Gala przed spektaklem w niedzielę   

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu