Co po realu i Auchan na Rządzu? Shopp.city zagospodaruje obiekt na „dom i ogród”. Rozpocznie w tym roku. Chce też wybudować całkiem nowy market

Wraca koncepcja zagospodarowania wielkiej hali po realu i Auchan przy ul. Południowej w Grudziądzu. Mieszkańcy Rządza narzekają, że nie mają żadnego marketu, a wkrótce okaże się, że będą mieć (oprócz aldi) jeszcze jeden… Też całkiem nowy.

Tak ma wyglądać hala po realu i Auchan zmodernizowana przez shopp.city

Z Tomaszem Cegielskim i Stanisławem Adamczykiem reprezentującymi shop.city rozmawiała dziś w imieniu prezydenta Macieja Glamowskiego wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska.

Firma shop.city chce zmodernizować pawilon byłego marketu Auchan. Zamierza ulokować tam działalność „dom i ogród”. Planuje też wybudowanie na tym terenie zupełnie nowego supermarketu z częścią usługową.

Spotkanie w Ratuszu z wiceprezydent Grudziądza Różą Lewandowską i przedstawicielami firmy shopp.city oraz dyrektorami wydziałów UM.

Kiedy to nastąpi?

Modernizacja istniejącej i niszczejącej już hali przy ul. Południowej ma się rozpocząć w tym roku. Budowa całkiem nowego marketu – w 2024 roku.  

To nie jest nowa koncepcja. Mówiło się o niej  wcześniej, a wykonanie projektu miało się rozpocząć w 2020 roku. O sprawie ucichło, gdyż storpedowała to pandemia a później wojna na Ukrainie.

Wygląda na to, że projekt jednak doczeka się realizacji. Prace planistyczne prowadzone są od połowy 2022 roku.

Swoje opnie podczas spotkania w Ratuszu przedstawili także: Wojciech Witkowski, dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami i Stefan Baca, dyrektor Wydziału Budownictwa i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Wizualizacje wyglądają nieźle, teraz tylko pozostaje życzyć wykonawcom determinacji w ich urzeczywistnieniu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Co po realu i Auchan na Rządzu? Shopp.city zagospodaruje obiekt na „dom i ogród”. Rozpocznie w tym roku. Chce też wybudować całkiem nowy market

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu