Co to za rotunda w centrum Grudziądza? To uratowany przed ruiną Młyn, od 5 lat własność marszałka województwa. Powstaje w nim nowa placówka kultury

Dzięki staraniom władz Grudziądza zabytek przejął Urząd Marszałkowski w Toruniu. Powstaje tu Młyn Energii, całkiem nowa placówka kultury a w nim: sala audytoryjna na 160 osób, sale edukacyjne, zaplecze dla wystaw, restauracja.

– Będzie to atrakcyjna, marszałkowska instytucja. Właśnie wchodzi w fazę realizacji – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Na dniach miał być rozstrzygnięty przetarg na prace w tym obiekcie. Nareszcie także Grudziądz będzie mieć duże centrum kulturalno-edukacyjne utrzymywane przez marszałka. Dotychczas takie instytucje miały Bydgoszcz i Toruń.

TEKST I FOT. MARZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Co to za rotunda w centrum Grudziądza? To uratowany przed ruiną Młyn, od 5 lat własność marszałka województwa. Powstaje w nim nowa placówka kultury

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu