Coś dla młodych: Konkurs Piosenki Patriotycznej w teatrze! Zgłoszenia do 26 października. Koncert 10 listopada

Czy młodzi wokaliści z Grudziądza i okolic potrafią i lubią śpiewać piosenki patriotyczne? Przekonamy się już wkrótce. W listopadzie wystąpią w konkursie „Śpiewam dla Polski” – na teatralnej scenie w pięknym repertuarze: wykonają utwory patriotyczne.

Młode pokolenie żyje na szczęście w wolnej Polsce i nie zawsze ma czas na spoglądanie wstecz i rozważanie historii Ojczyzny. Na pewno jednak nieobcy jest młodym ludziom patriotyzm. Widzimy często z flagami także dzieci i młodzież – nie tylko podczas majowego Święta Flagi, ale na wielu państwowych uroczystościach. Śpiewają też np. piosenki z Powstania Warszawskiego.

Grudziądzki teatr zaprasza do zmierzenia się z tematem patriotyzmu w piosenkach. Kto może wziąć udział w Konkursie „Śpiewam dla Polski”? Dzieci i młodzież rozwijające swoje talenty w szkołach, placówkach oświatowych oraz innych inicjatywach muzycznych działających w Grudziądzu i gminie Grudziądz.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:
a. Od IV do VI klasy szkoły podstawowej włącznie
b. Od VI do VIII klasy szkoły podstawowej włącznie
c. Szkoły średnie

Konkurs jest jednoetapowy – dla gminy Grudziądz i gminy miasto Grudziądz.

Organizują go: Centrum Kultury Teatr, Wydział Edukacji i Urząd Miejski w Grudziądzu pod patronatem prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego.

Zgłoszenia wraz z kompletem załączników należy przesłać do 26 października na adres: szymon.r@teatr.grudziadz.pl

Konkurs „pilotuje” Szymon Rocławski z Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.
Informacje i zgłoszenia: 56 – 69 68 901 i na www.teatr.grudziadz.pl

Dokumenty do pobrania:
• Karta zgłoszenia Śpiewam dla Polski 2022
• oswiadczenie śpiewam dla PLA 2022
• regulamin_pieśni patiotyczne_2022

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Coś dla młodych: Konkurs Piosenki Patriotycznej w teatrze! Zgłoszenia do 26 października. Koncert 10 listopada

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu