Coś dla ucha i oka czyli Arco Quartet na Górze Zamkowej. Muzyka klasyczna, filmowa i popularna (zdjęcia, wideo)

Mamy mini amfiteatr pod wieżą Klimek! Arco Quartet z Poznania dał koncert na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Niezwykłe miejsce, piękne instrumentalistki. A muzyka? Sami posłuchajcie! Tango „Por Una Cabeza”…

Arco Quartet z Poznania gra na plenerowej scenie w Grudziądzu (Góra Zamkowa).

Poznański Arco Quartet to kwartet smyczkowy, w którym rządzi muzyka, pasja i uśmiech a nade wszystko profesjonalizm.  Piękne instrumentalistki dały w Grudziądzu koncert w ramach festiwalu Lato na Starym Mieście. Co miały w programie? Utwory klasyczne, ale też znaną muzykę filmową i popularne hity. Także słynne przeboje zespołu The Beatles czy nieżyjącej już Kory w wykonaniu tego kwartetu smyczkowego brzmiały bardzo dobrze. Na letni wieczór słusznie wybrały repertuar lekki, który zrelaksował publiczność. To był dobry występ, przyjemnie było i słuchać, i patrzeć.

Teren przy nieczynnej fontannie na Górze Zamkowej  sprawdza się jako miejsce koncertów, pokazów, przedstawień. Staje się swoistym małym amfiteatrem, w którym muzyka, sztuka odbierana jest w wyjątkowy sposób, z uwagi na niezwykłe otoczenie.

Arco Quartet występował z takimi artystami jak Piotr Cugowski, Roksana Węgiel, Wiki Gabor, Marek Piekarczyk, Sound’n’Grace, Kuba Badach. Koncertował wcześniej również w Grudziądzu, w teatrze.

TEKST, FOTO I WIDEO Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Coś dla ucha i oka czyli Arco Quartet na Górze Zamkowej. Muzyka klasyczna, filmowa i popularna (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu