Czworo utalentowanych, grudziądzkich  artystów otrzymało dziś miejskie stypendia na drugie półrocze 2023 roku (zdjęcia)

Stypendia prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego otrzymali: muzyk Paweł Wiśniewski, skrzypaczka Małgorzata Grzanka, wokalistka Wiktoria Wyrostkiewicz i fotografka Grażyna Goralska. Wręczył je w Ratuszu wiceprezydent Szymon Gurbin.

Kim są grudziądzcy stypendyści?

Paweł Wiśniewski (4.500 zł.) – utalentowany akordeonista, student Akademii Muzycznej w Gdańsku, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. Stypendium umożliwi mu kontynuację projektu artystycznego pod nazwą „Grudziądzkie Wieczory Muzyczne”. W tym roku przygotowuje już czwartą edycję. Nie mógł dziś osobiście odebrać decyzji o stypendium.

Małgorzata Grzanka (2.180 zł.) – uczennica klasy dyplomowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. Obiecująca skrzypaczka, finalistka ogólnopolskich konkursów skrzypcowych w Lublinie, Toruniu i Częstochowie. Laureatka międzynarodowych konkursów skrzypcowych w Elblągu (2023 r.) i w Puławach (2022 r.). Bierze udział w wielu konkursach i warsztatach  skrzypcowych. Stypendium pomoże jej sfinansować udział w 49. Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie, w tym indywidualnych lekcji gry na skrzypcach, kurs interpretacji muzycznej i muzyki kameralnej.

Wiktoria Wyrostkiewicz (1.920 zł.) – 11-letnia grudziądzanka, niezwykle utalentowana wokalistka uczestnicząca w miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach muzycznych.  Stypendium umożliwi jej twórczy rozwój, pracę nad opanowaniem stresu podczas występu i – na co bardzo liczy – rozwijanie talentu na warsztatach wokalnych w Bydgoszczy. 

Grażyna Goralska (2.500 zł.) – fotografka i animatorka kultury, terapeuta zajęciowy. Stypendium zamierza przeznaczyć na dofinansowanie projektu fotograficzno-graficznego. Tematyka to grudziądzkie bliźnięta. Projekt zakończy wystawa w Galerii Akcent. 

W tym roku w budżecie miasta na stypendia artystyczne przewidziane jest 30 tysięcy zł.  Komisja przyznająca stypendia na drugie półrocze 2023 roku miała do dyspozycji 11.100 zł. i w całości je rozdzieliła.

Już 80 razy wręczono w Grudziądzu stypendia artystyczne miejscowym twórcom. Przyznawane są od 2012 roku.  

Decyzje, komu przyznać stypendium podejmuje komisja, w której skład wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, Wydziału Kultury i Sportu grudziądzkiego Ratusza i radni komisji kultury Rady Miejskiej.  

(marz)

Na zdjęciu poniżej: Akt przyznania stypendium odbiera Małgorzata Grzanka, skrzypaczka.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Czworo utalentowanych, grudziądzkich  artystów otrzymało dziś miejskie stypendia na drugie półrocze 2023 roku (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu