Czworo zdolnych grudziądzan odebrało listy gratulacyjne od prezydenta Macieja Glamowskiego. Stypendia artystyczne przyznane przez miasto umożliwią im rozwój twórczy (zdjęcia)

Uroczyście, w reprezentacyjnym Refektarzu listy gratulacyjne odebrały wokalistki Izabela Zajechowska, Agnieszka Seweryniak i Daria Dunajska oraz artysta plastyk Michał Burzyński.

Radość była po obu stronach: zdolni grudziądzanie mogą rozwinąć swoje pasje a władze miejskie zyskają promocję Grudziądza, gdyż stypendyści realizują się i prezentują także w innych miastach.

Dla stypendystów jest to szansa na zrealizowanie swoich artystycznych planów. – Jesteście ambasadorami Grudziądza. Doceniamy wasze talenty i ambitne plany, dlatego wspieramy was, gdyż jesteście wspaniałą wizytówką naszego miasta – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Także Michał Czepek, dyrektor wydziału kultury i sportu Ratusza uważa stypendia za słuszną inwestycję w talenty.

Stypendyści w skrócie przedstawili swoje projekty i zamierzenia. Podkreślali, że ta pomoc miasta jest dla nich niezwykle ważna, dodaje energii i zapału do dalszego doskonalenia się.

Stypendia miasta Grudziądza w dziedzinie kultury i sztuki przyznane zostały na drugie półrocze 2024. Komisja stypendialna pozytywnie oceniła 5 złożonych wniosków, także projekt pianistki Aleksandry Kozłowskiej, która jednak ze stypendium miejskiego zrezygnowała, gdyż otrzymała podobne wsparcie od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Izabela Zajechowska – wokalistka, otrzyma stypendium w wysokości 3.500 zł. – Bardzo mi zależy na profesjonalnym doskonaleniu głosu, moich umiejętności wokalnych – mówiła dziś na uroczystości w Ratuszu. – Planuję zajęcia z profesjonalnym instruktorem i udział w warsztatach wokalnych.

Agnieszka Seweryniak –  nagradzana, utalentowana wokalistka za stypendium 4.500 zł. chce nagrać płytę z 10 utworami. – Bardzo dziękuję za to stypendium, które mi umożliwi rozwój. Chciałabym wziąć udział w konkursach wokalnych i festiwalach, gdzie trzeba opłacać akredytacje.

Daria Dunajska  – wokalistka grudziądzkiego zespołu „Poezja Wysokiej Próby”. – Muzyka to moja pasja. Od lat piszę teksty, realizuję się w zespole muzycznym, który już koncertował m.in. w Warszawie, Łodzi czy Gdańsku. Planujemy wydać płytę. Wsparcie miasta umożliwi nam rozwinięcie skrzydeł.

Stypendium 6.400 zł. pozwoli jej na nagranie w studiu materiału instrumentalnego i wokalnego do debiutanckiej płyty zespołu.

Michał Burzyński – absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Grudziądzu. – Liceum nauczyło mnie naprawdę dużo, ale chcę się doskonalić, mam konkretne, twórcze pomysły, które pozwolą mi się realizować w sztuce.

Artysta plastyk stypendium 4.800 zł. przeznaczy na wystawę siedmiu obrazów i jednej rzeźby wraz z warstwą dźwiękową. Kiedy zaprosi na wernisaż? W grudniu 2024 r. – do Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.

Aleksandra Kozłowska – zdolna pianistka za stypendium od marszałka województwa będzie doskonalić swoje umiejętności na XIII Ogólnopolskich Warsztatach Pianistycznych w Łańcucie.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Czworo zdolnych grudziądzan odebrało listy gratulacyjne od prezydenta Macieja Glamowskiego. Stypendia artystyczne przyznane przez miasto umożliwią im rozwój twórczy (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu