Dajcie teatr do dyspozycji seniorów, to zabawa jest na sto dwa! Furorę zrobiła Wesoła Wiara (wideo, zdjęcia)

To był huczny Grudziądzki Dzień Seniora 2022. Świętowaliśmy na dwóch koncertach z Andrzejem Rybińskim w teatrze, ale na pierwszym – o godz. 15.00 działo się najwięcej.

Zespół wokalny z Klubu Seniora Wesoła Wiara, który obchodzi w tym roku 55-lecie istnienia.

Grała Grudziądzka Orkiestra Dęta, duet akordeonowy WRAcc Duo czyli grudziądzanin Paweł Wiśniewski i Paweł Ratajak ze Starogardu Gdańskiego oraz zespół wokalny z Klubu Seniora Wesoła Wiara z akordeonistą Tadeuszem Korytkowskim. Wystąpiła też a’capella Maria Matuszak śpiewając ładne piosenki, m.in. o Grudziądzu.

Seniorzy potrafią się bawić! Wesoła Wiara radzi: „Trzymajmy się za ręce!”. Zobaczcie na filmie, że publiczność nie dała się dwa razy prosić:

Śpiewa zespół Wesoła Wiara, na akordeonie gra Tadeusz Korytkowski, cała sala się bawi!

Publiczność wypełniła widownię po brzegi! Włącznie z balkonami. A jak się bawiła! Reagowała żywo na to, co działo się na scenie, śpiewała z artystami znane piosenki, niewiele brakowało do tańców, ale chyba miejsca było trochę mało… W przerwie koncertu seniorzy poszli na poczęstunek: czekoladowe mufinki i soki.  Drugą część wieczoru wypełnił recital znanego piosenkarza Andrzeja Rybińskiego.

Było też losowanie nagród dla seniorów. Na scenie poseł Tomasz Szymański i prezydent Maciej Glamowski  wyciągali karteczki z numerami. Każda wejściówka, jakie rozdano na koncert, miała przypisany numer.  Szczęśliwcy otrzymywali w prezencie słodkie upominki, kosze z przysmakami lub drobny sprzęt agd. Traf chciał, że losowano cały czas panie. Poseł Tomasz Szymański podpowiadał: – Kochane panie, jak wylosujecie następną nagrodę, dajcie może ją odebrać mężowi czy partnerowi, który z wami jest…

Wreszcie nagrodę wylosowano dla mężczyzny, przy aplauzie całego teatru…

W Grudziądzkim Dniu Seniora 2022 uczestniczyli także: Karola Skowrońska, honorowa obywatelka Grudziądza, wiceprezydent miasta Róża Lewandowska i grudziądzcy radni.

W foyer teatru można było oglądać wystawy rękodzieła oraz modelarską. Były m.in. modele statków.

Patronat nad Grudziądzkim Dniem Seniora 2022 sprawował poseł Tomasz Szymański. Wspierały go: Fundacja Jedna Sztuka, Grudziądzka Rada Seniorów i Klub Seniora Wesoła Wiara.

TEKST, ZDJECIA I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Imprezę w teatrze z okazji Grudziądzkiego Dnia Seniora otwierają poseł Tomasz Szymański i prezydent Maciej Glamowski.
Na scenie teatru w Grudziądzu – duet akordeonowy WRAcc Duo czyli grudziądzanin Paweł Wiśniewski (z prawej) i Paweł Ratajak ze Starogardu Gdańskiego.
Wreszcie wylosowano nagrodę dla pana, ku radości całej widowni.
Andrzej Rybiński śpiewał w drugiej części Grudziądzkiego Dnia Seniora.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dajcie teatr do dyspozycji seniorów, to zabawa jest na sto dwa! Furorę zrobiła Wesoła Wiara (wideo, zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu