Dawne i nowe przeboje śpiewali Edmund Otremba i Teresa Chodyna. Przed koncertem Anna Biruk budowała nastrój grą na keyboardzie (zdjęcia)

Piękne piosenki sprzed lat przypomniał publiczności nasz, grudziądzki duet w koncercie „Wspominajmy tamte dni”. Usłyszeliśmy też współczesne przeboje. Edmund Otremba obliczył, że zorganizował już 132 koncerty!

Piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga, Macieja Kossowskiego, Piotra Szczepanika czy Wojciecha Kordy zawsze będą się podobać. Przypomniane zostały czasy bardzo popularnych koncertów grudziądzkich „dinozaurów” big beatu, kiedy to na scenie w Grudziądzu jak za dawnych lat śpiewali miejscowi wokaliści a także gościli słynni wykonawcy oraz autorzy tekstów, m.in. znany radiowiec Marek Gaszyński, który prowadził koncerty w Grudziądzu. Jest on też autorem tekstu m.in. do pięknej piosenki Macieja Kossowskiego „Nie mówię żegnaj” oraz piosenki „Kocham Grudziądz”, do której muzykę skomponował Stanisław Nowacki.

Grudziądzka publiczność bawiła się w teatrze wspólnie z naszymi wokalistami, na zakończenie występu Edmunda Otremby i Teresy Chodyny. Tuż przed koncertem grała na keyboardzie Anna Biruk, tworząc nastrój. Zaśpiewała też na scenie jeden utwór – „Serce na śniegu”.

Na widowni byli m.in. Łukasz Kowarowski – przewodniczący Rady Miejskiej, Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza, Piotr Kulerski a także legenda grudziądzkiego big-beatu Stanisław Nowacki oraz wielu sponsorów. Był też Roman Sadowski, który przed publicznością potwierdził, że kolejny koncert może być w „Czarcim Młynie”…

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dawne i nowe przeboje śpiewali Edmund Otremba i Teresa Chodyna. Przed koncertem Anna Biruk budowała nastrój grą na keyboardzie (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu