Dom Handlowy Korzeniewskich w Grudziądzu zyska nową elewację. Wykona ją Wakro Zbigniew Dąbkiewicz. Umowa podpisana

Na wykonanie nowej elewacji tego zabytku w sercu miasta firma ma 52 tygodnie. Koszt to 1 milion 688 tysięcy 978 zł.

Zabytkowa kamienica przy Rynku 22-24 w Grudziądzu, słynny DH Korzeniewskich zostanie wyremontowany. Fot. Maryla Rzeszut

Ta kamienica szpeci Rynek w Grudziądzu. Najwyższy czas na odnowienie tego zabytku. Odbyły się trzy przetargi by wreszcie wyłonić wykonawcę nowej elewacji budynku usługowo-handlowego przy Rynku 22-24 czyli dawnego Domu Handlowego Korzeniewskich. Wykonawcą jest firma Wakro Zbigniew Dąbkiewicz.

Prezydent Maciej Glamowski zaznacza, że to pierwszy etap prac przy odnowie okazałej kamienicy na Rynku. – Jeszcze długa droga do całkowitego przywrócenia blasku temu obiektowi w reprezentacyjnym punkcie miasta. Zaczynamy remont od najpilniejszego zadania: wykonania elewacji. Z czasem przyjdzie kolej na wnętrza, w których chcemy ulokować m.in. Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy. Konsekwentnie przywracamy dawny urok grudziądzkim zabytkom. DH Korzeniewskich jest jednym z obiektów, których rewitalizacją się zajmujemy.

Koszt remontu elewacji DH Korzeniewskich to 1 milion 688 tysięcy 978 zł. Termin na wykonanie prac: 52 tygodnie od podpisania umowy.

Nowa elewacja będzie mniej kolorowa niż obecna. Dominować będą jasne barwy, kamienica zyska na elegancji.

(marz)

Poniżej: podpisanie umowy na wykonanie elewacji DH Korzeniewskich w Grudziądzu i projekt nowej elewacji.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dom Handlowy Korzeniewskich w Grudziądzu zyska nową elewację. Wykona ją Wakro Zbigniew Dąbkiewicz. Umowa podpisana

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu