Dlaczego ul. Rybacka po modernizacji będzie jednokierunkowa? Żeby pojazdy nie blokowały jazdy tramwajów i dla bezpieczeństwa

Po przebudowie ul. Rybackiej w Grudziądzu ruch samochodowy będzie się odbywał  jednokierunkowo. Pojazdy jechać będą od ronda Jana Sikorskiego (matematyka) do alei 23 Stycznia. W przeciwnym kierunku: od al. 23 Stycznia nie będzie wjazdu w ulicę Rybacką.

Po wyremontowaniu ul. Rybackiej w Grudziądzu pojazdy będą mogły poruszać się tylko od ronda Jana Sikorskiego w kierunku al. 23 Stycznia. FOT. MARYLA RZESZUT

Teraz jest tak, że samochody wjeżdżające z alei 23 Stycznia w ul. Rybacką zajmują pas do skrętu w lewo znajdujący się na torowisku tramwajowym. A nie ma możliwości innego wyznaczenia pasa do skrętu w lewo, gdyż ten odcinek ulicy jest wąski.  I często dzieje się tak, że tramwaj musi czekać, aż zajmujące ten pas pojazdy skręcą w Rybacką i zjadą z torowiska.

Wjazd w ul. Rybacką od strony al. 23 Stycznia nie będzie możliwy po modernizacji tej drogi. FOT. MARYLA RZESZUT

Inny powód to duże natężenie ruchu pojazdów jadących al. 23 Stycznia od ul. Portowej. Na tym skrzyżowaniu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji spowodowanych m.in. wykonywaniem przez kierowców manewru skrętu w lewo właśnie z tego pasa ruchu.

Wyremontowana, dwukierunkowa ulica Portowa odciąży jednokierunkową po modernizacji ulicę Rybacką. FOT. MARYLA RZESZUT

Jednokierunkowa ulica Rybacka nie zatamuje ruchu w tej części miasta. Wyremontowana jest w pobliżu ul. Portowa, którą można będzie jeździć w obu kierunkach. Takie rozwiązanie wyeliminuje niebezpieczne sytuacje związane ze skrętem samochodów w lewo z al. 23 Stycznia w ul. Rybacką. Usprawni się też kursowanie tramwaju jadącego z Rządza do Tarpna. Teraz tramwaj musi często czekać aż samochody opuszczą torowisko.  

Przekształcenie ul. Rybackiej w jednokierunkową pozwoli m.in. wybudować tu bezpieczną, dwukierunkową ścieżkę rowerową.  

Ul. Rybacka będzie jednokierunkowa także z powodu ścieżki rowerowej. Istniejąca już ścieżka biegnąca wzdłuż Wisły nie ma bezpiecznego połączenia ze ścieżką rowerową wzdłuż al. 23 Stycznia. Bezpieczne połączenie tych dwóch ścieżek jest niemożliwe z uwagi na wąski odcinek al. 23 Stycznia pomiędzy ul. Portową a ul. Klasztorną. Sytuację poprawi powstanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Rybackiej. To będzie kolejny etap tworzenia w Grudziądzu bezpiecznej sieci dróg rowerowych.

Przetarg na modernizację ul. Rybackiej wyłonił wykonawcę: firmę Puree Investments z Chorzowa. Od podpisania umowy na przebudowę ul. Rybackiej firma ta będzie miała rok na wykonanie całości robót. Koszt modernizacji to 4,5 mln zł.  

(marz)

Ulicę Rybacką w Grudziądzu czeka przebudowa.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dlaczego ul. Rybacka po modernizacji będzie jednokierunkowa? Żeby pojazdy nie blokowały jazdy tramwajów i dla bezpieczeństwa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu