Do 13 marca są zapisy na Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora. Samotni mieszkańcy w Wielki Piątek otrzymają 700 pakietów ze świątecznymi potrawami

O pomoc mogą zwrócić się osoby w wieku powyżej 70 lat, które mieszkają na terenie Grudziądza same i nie mogą liczyć na wsparcie rodziny lub innych osób.

Zgłoszenia na pakiety śniadaniowe do 13 marca przyjmuje telefonicznie Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Zapisy i informacje – pod numerami tel. 56 45 10 460 i 56 45 10 461.

Seniorzy nie muszą zgłaszać się samodzielnie. Mogą ich zgłosić sąsiedzi, znajomi lub podmioty działające na rzecz osób starszych. Pod warunkiem, że zgłaszana osoba zostanie o tym fakcie poinformowana i się na to zgodzi.

– Budujące, że akcja ta na stałe wpisała się do kalendarza miejskich wydarzeń i co roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Kontynuujemy więc tę potrzebną inicjatywę. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w tym wolontariuszy, zaniesiemy pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują – mówi prezydent Maciej Glamowski, który sam włączał się do roznoszenia świątecznych pakietów.

Liczba śniadań wielkanocnych jest ograniczona. O przyznaniu pomocy decyduje kolejność zgłoszeń.

Wolontariusze z grudziądzkich organizacji pozarządowych dostarczą pakiety w Wielki Piątek, 29 marca.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Do 13 marca są zapisy na Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora. Samotni mieszkańcy w Wielki Piątek otrzymają 700 pakietów ze świątecznymi potrawami

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu